رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دیواندره گفت: سالانه ۵ هزار تن گوشت سفید از ۳۵ واحد مرغداری گوشتی در این شهرستان تولید می‌شود.

ظهر امروز همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس یک واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت تولید ۲۰ هزار قطعه‌ای با حضور جمعی از مسئولان در این شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دیواندره در مراسم بهره‌برداری از این واحد مرغداری، اظهار کرد: واحد تولیدی مرغداری مذکور در قالب دو سالن مجزا هر کدام با ظرفیت ۱۰ هزار قطعه مرغ گوشتی احداث شده است و تمامی سیستم آن اعم از دان و آب‌دهی به صورت اتوماتیک عمل می‌کند.

محمد مرادی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را ۴۰۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح برای پنج نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

وی گفت: ۸۰ درصد هزینه ساخت این مرغداری از طریق تسهیلات به مالکین پرداخت شده و خود مالکین هم ۲۰ درصد به عنوان آورده در مرغداری هزینه کرده‌اند.

مرادی افزود: مالکین مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان را نیز برای سرمایه در گردش نیاز دارند و باید در این مرغداری سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به تولید سالیانه ۵ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ در شهرستان دیواندره گفت: با توجه به مصرف دیواندره که نصف مقدار تولید شده است، امیدوارم دولت تدبیری برای صادرات مازاد آن به خارج از کشور یا استان‌های همجوار بیندیشد.

رئیس جهاد کشاورزی دیواندره افزود: در حال حاضر ۳۵ مرغداری گوشتی در شهرستان دیواندره وجود دارد که هرکدام به طور مستقیم برای ۵ نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.

وی در پایان به طرح‌های در دست احداث اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا پایان امسال طرح‌های توسعه‌ای زیادی افتتاح و به بهره‌برداری برسند.