سرپرست فرمانداری دیواندره گفت: توسعه هر جامعه‌ای نیازمند داشتن آمار دقیق برای برنامه‌ریزی است.

به گزارش بارانی نیوز  بهرام فاتحی ظهر امروز در مراسم آغاز به کار طرح سرشماری عمومی کشاورزی در دیواندره اظهار کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور و پس از دستور ریاست جمهوری به اجرا در آمده است.

وی با اشاره به نقش و تاثیر کشاورزی در توسعه اقتصادی هر جامعه و منطقه‌ای افزود: بخش کشاورزی امنیت غذایی هر جامعه‌ای را تامین می‌کند از این رو اهمیت بسزایی داشته و نیازمند توجه زیاد است.

وی با بیان اینکه با توجه به این مهم باید اهمیت سرشماری کشاورزی از طریق افراد تاثیرگذار به کشاورزان و بهره‌برداران تفهیم شود، تصریح کرد: افراد تاثیرگذار باید خانواده‌های کشاورز را به همکاری با ماموران سرشماری و ارائه آمار دقیق به آنها ترغیب کنند.

سرپرست فرمانداری دیواندره با اشاره به آغاز سرشماری کشاورزی از امروز دانش‌آموزان حاضر در این برنامه را به عنوان سفیران بخش کشاورزی معرفی کرد و گفت: شما باید در مرحله نخست خانواده‌ها و بعد سایر کشاورزان و بهره‌برداران پیرامون خود را بر ارائه آمار صحیح و درست ترغیب کنید.

به گفته فاتحی، در تمام کشورها براساس آمار برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد و با استفاده از آن آمارها برنامه‌ریزی صحیحی در زمینه توسعه و پیشرفت جامعه تدوین و به مرحله اجرا در می‌آید.

وی از ارائه آموزش‌های لازم به مجریان و مأموران اجرای این برنامه در دو سطح داخل و خارج از استان خبر داد و بیان داشت: به ماموران سرشماری کشاورزی تاکید شده در جمع آوری آمار و اطلاعات نهایت دقت را داشته باشند اما موفقیت در این طرح نیازمند همکاری هرچه بیشتر کشاورزان و بهره‌برداران این بخش است.