فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیواندره:دوستان و اصحاب رسانه نیز همواره در بحث آموزش و پیشگیری و نشان دادن عملکرد پرسنل نیروی انتظامی با ما همکاری داشته و همواره یاری دهنده ما در این مسیر در شهرستان بوده اند.

به گزارش بارانی نیوز صبح روز سه شنبه ۲۷ آبانماه در راستای همکاری و آشنایی با اصحاب رسانه سطح شهرستان دیواندره نشست خبری با  حضور سرهنگ قدرت الله سورنی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیواندره در دفتر ایشان برگزار شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دیواندره بیان کرد امنیت یک مقوله اجتماعی است و خدا را شکر در شهرستان دیواندره امنیت پایداری داریم و در تمام مقوله ها حساسیت به خرج داده ایم و از کارشناسان مربوطه در همه موارد استفاده نموده و در این زمینه کارنامه موفقی داشته ایم و همچنین در بحث آموزش به روستاییان هماهنگی های لازم از طریق پاسگاه ها و پایگاه های بسیج و شوراهای اسلامی روستا صورت گرفته و مامورین ما جلساتی با مردم برگزار کرده و نیز درسخنرانی قبل از  نماز جمعه شرکت کرده و روشنگری های لازم صورت گرفته و بروشورهای آموزشی در بین مردم پخش گردیده است.

سرهنگ سورنی ضمن تقدیر از عملکرد رسانه ها در راستای همکاری با نیروی انتظامی و همیاری آنان در نشان دادن عملکرد پلیس و آموزش های عمومی و امنیتی به همشهریان تقدیر نمود و گفت: نیروی انتظامی در بحث آموزش های همگانی در خصوص آسیب های اجتماعی ، ماهواره ، اینترنت و حجاب و عفاف برنامه هایی اجرا گردیده و در دست اقدام داریم و نیز در همین راستا کارشناسان ما در مدارس و ادارات و ارگانها برای آموزش و آگاهی دادن به دانش آموزان و کارمندان حضور یافته و موضوعات مربوطه را تبین نموده اند.

سرهنگ سورنی خاطرنشان کرد: دوستان و اصحاب رسانه نیز همواره در بحث آموزش و پیشگیری و نشان دادن عملکرد پرسنل نیروی انتظامی با ما همکاری داشته و همواره یاری دهنده ما در این مسیر در شهرستان بوده اند و انتظار داریم این همکاری ها بیشتر از این گسترش پیدا کرده و دست ما را بگیرند و اقدامات پلیس را در سایت ها و خبرگزاری ها منتشر نمایند.

وی اظهار داشت: در شهرستان دیواندره هر ارگان و اداره ای از قبیل شهرداری که بخواهند قوانین را اجرا نمایند تعامل و همکاری کامل خواهیم داشت.

سرهنگ سورنی با اشاره به طرح پلیس افتخاری افزود: امنیت یک تولید اجتماعی است که میزان بلوغ و احساس مسئولیت و مشارکت جامعه قابل حصول است بخصوص بهره گیری از توان مردم و استفاده از ظرفیت های آنان در توسعه امنیت داخلی همواره مورد تاکید بوده است و یکی از ارکان مسلم امنیت به عنوان یک پدیده اجتماعی مشارکت دادن اقشار مختلف جامعه در حفظ و گسترش و استمرار آن و تعامل فعال آنها با حوزه امنیتی می باشد در این راستا نیروی انتظامی با ایجاد پلیس افتخاری اقدام به اجرایی نمودن مشارکت مردمی در حوزه امنیت نموده است.

فرمانده انتظامی دیواندره در مورد نحوه پذیرش افراد در پلیس افتخاری گفت: کلیه شهروندانی که به صورت داوطلبانه و در مقاطع زمانی خاص مطابق موازین و دستورالعمل های مصوب با ناجا همکاری می نمایند که البته اولویت هایی در نظر گرفته شده است که از جمله آنها بسیجیان،بازنشستگان ناجا و سایر نیروهای مسلح ،ایثارگران،شاغلین دستگاه های لشگری و کشوری و آحاد مردم با حداقل سن ۱۵ و حداکثر ۶۵ سال با مدرک تحصیلی دیپلم  می باشند که مراحل گزینشی نیز برای آنها انجام می گیرد.

سرهنگ سورنی در رابطه با عرصه فعالیت پلیس افتخاری گفت: این دوستان در زمینه های پلیس اگاهی،راهور،پیشگیری،مواد مخدر، فتا،مرزبانی و … فعالیت خواهند داشت و امتیازاتی نیز برایشان در نظر گرفته شده است.

وی در زمینه اعتیاد و مواد مخدر در دیواندره اظهار داشت: از لحاظ و ضعیت اعتیاد شهرستان دیواندره دارای وضعیت سفید بوده و آمار ما در این زمینه نسبت به شهرستان های دیگر استان پایین می باشد و در زمینه پیشگیری و سرقت در تمامی مدارس و دانشگاه های شهر دیواندره حضور پیدا کرده و آموزش داده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی دیواندره در پایان به فعالیت پلیس ۱۱۰ اشاره نمود و گفت: در شهرستان دیواندره ۹۸ درصد مشکلات شهروندان از طریق این سامانه اعلام می گردد و آمار بسیار بالایی در این زمینه ثبت شده است و نیروهای ما نیز در کمتر از ۵ دقیقه در محل حادثه حضور می یابند.