بارانی نیوز –  هر چه از خواص شیر گفته بشود باز هم کم است اکثر کارشناسان تغذیه بر مصرف شیر به صورت روزانه در داخل خانواده ها تاکید دارند تحقیقات زیادی وجود دارد مبنی بر این که مصرف شیر و لبنیات، خطر بیماری‌ های قلبی ‌عروقی را کاهش می ‌دهد. مردانی که بیشتر از دیگران شیر مصرف می‌ کنند، کمتر دچار حملات قلبی می ‌شوند. برای داشتن شیر تازه و سالم باید دام سالم و نظارتی محکم در این زمینه وجود داشته باشد. شهرستان دیواندره با توجه به شرایط جغرافیای از ظرفیتها و پتانسیل های خوبی تولید گوشت قرمز و لبنیات برخوردار است به طوری که بیشتر محصول تولیدی خود را به دیگر استانها صادرات می کند در این زمینه گفت و گوی با «محمد مرادی» مدیر جهاد کشاورزی انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

سرانه تولید شیر در دیواندره چقدر است؟

 تولید شیر در سال متفاوت است و میزان آن بستگی به شرایط جوی دارد اما به طور میانگین در سال ۲۵ تا ۳۰ هزار تن تولید شیر داشته ایم .

در شهرستان ۱۸ کارگاه پنیر سازی دارای پروانه وجود دارد که سالانه  ۳۷۵۰ تن پنیر را تولید می کنند.

با توجه به مجموعه اقدامات جهاد کشاورزی ، دامپزشکی و دامداران شیر دیواندره بار میکروبی کمتری نسبت به بقیه نقاط دارد و اکثر کارخانجات معتبر داخل استان و خارج از استان به علت کیفیت بالای شیر این منطقه خرید خود از شهرستان دیواندره را در اولویت قرار می دهند.

وضع جمع آوری سکوهای شیر چگونه است؟

۵ سکوی مرکز جمع آوری شیر در شهرستان وجود دارد سکوی جمع آوری شیر  مرکزیست که شیر جمع‌آوری شده   توسط واسطه  درجه ۲ و یا مستقیم از دامدار را  تحویل می‌گیرد و پس از سرد کردن شیر ، تحویل کارخانه‌ها می‌دهد .

این سکوها دارای آزمایشگاه است که کاملاً  مجزا از محیط دریافت شیر و تاسیسات سکو بوده و مجهز  به تجهیزات و  لوازم آزمایشگاهی مربوط  به شیر خام می باشد و جنس اتاق شرایط بهداشتی بودن را داراست.

این سکوها باید دارای مشاور بهبود شیر، شستشوی  مخازن CIP سه‌گانه، تهویه مناسب، نور مناسب و محل شستشوی ظرو ف شیر می باشند.

برای افزایش سرانه تولید شیر چه اقدام هایی انجام شده است؟

اجرای تبدیل دام سبک به سنگین و توسعه دامداری‌های صنعتی از مهم‌ترین زیرساخت‌های طرح تعادل دام و مرتع که تحقق آن‌ها مستلزم تخصیص اعتبارات ملی است.

اما در این راستا به افرادی که متقاضی ساخت گاوداری  و دامپروری بودند تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شد.

اماکن دامی را به کمک مالکین بهسازی و بهداشتی کردیم و ساخت واحدهای صنعتی گاوداری و پرواربندی را در اولویت قرار دادیم.

.

در چند سال اخیر توانستیم ۲۲۰ میلیار ریال تسهیلات اعطا کنیم که حدود ۶۰ درصد در زمینه تولیدات دامی و طیور و مابقی در زمینه های واحدهای زنبور داری ، طرحهای آب و خاک ، احداث استخر ، برقی کردن چاهای آب کشاورزی ، احداث باغ پرداخت شده است.

در حوزه آموزش چه اقدام های انجام شده است؟

مهمترین بحث که باید در زمینه تولیدات سالم و با کیفیت صورت گیرد آموزش است ، آموزش یکی از ارکان مهم در پیشبرد سلامت و اقتصاد جامعه است . که خوشبختانه ما توانسته ایم در طول سال برای بهره برداران و تولیدکنندگان در رشته های زنبور داری ، پرورش گاو و گوسفند ، زراعت و اصول خاک ورزی ، کلاسها و کارگاههای آموزشی را به صورت مستمر در مرکز آموزش اداره به عنوان کلاسهای فنی و حرفه ای غیر رسمی برگزار کنیم.

در زمینه آموزش کلاسهای یک روزه و دو روزه در خود روستاها برای کشاورزان و دامداران برگزار گردیده که تا حدودی توانسته ایم به روستائیان کمک کنیم. و بازدیدهای از طرحهای موفق شهرستان و  استان داشته ایم.

اما شخصا اعتقاد دارم که باید کارهای آموزشی بیشتر ، اصولی تر و با حساسیت بیشتری برگزار شود، باید در آموزش نیازهای فراگیران مد نظر قرار گیرد و محتوای آموزشی براساس نیاز آنان تهیه شود.

وضعیت دام و تولید گوشت در شهرستان چگونه است؟

بیش از ۴۰۰ هزار راس دامی در شهرستان وجود دارد که این میزان به نسبت سال و شرایط جوی بالا و پایین می شود. در مناطق سارال بیشتر دام سبک نگهداری می شود و در حاشیه قزل ازن هم دامهای سنگین نگهداری می شود.

پوشش گیاهی مناسب در شهرستان باعث شده تا تولید گوشت در این منطقه ازکیفیت بالای برخوردار باشد و دام زنده این منطقه در داخل و خارج از استان از بازار خوبی برخوردار باشد.

سالانه بیش از ۵ هزار تن تولید گوشت قرمز در شهرستان داریم که با توجه به تقاضای آن میتوان میزان این تولیدات را بالا برد.

در ابتدا روستاهای شهرستان اکثراً دارای دامداری سنتی بودند که از دامداران خواستیم تا محلهای نگهداری دام را بهسازی و نوسازی کنند که در این زمینه به متقاضیان تسهیلات ، وام پرداخت شد و به کسانی که وام نخواستند مصالح ساختمانی ازجمله سیمان و پنجره و … تحویل داده شد تا به محل های نگهداری دام سرو سامان دهند.

جامعه نیاز به تولید سالم دارد و تولید کنندگان هم زحمت می کشند نیاز است آموزش دیده شوند ، کسانی که درخواست آموزش خاصی دارند می توانند از اداره درخواست کنند تا کلاسهای مورد نیاز تشکیل شود.

تولید گوشت مرغ و ماهی در دیواندره چگونه است؟

سالانه بیش از ۵ هزار تن گوشت سفید از ۳۵ واحد مرغداری گوشتی در این شهرستان تولید می‌شود. که با توجه به مصرف دیواندره که نصف مقدار تولید شده است، امیدوارم دولت، تدبیری برای صادرات مازاد آن به خارج از کشور یا استان‌های همجوار بیندیشد.

در حال حاضر ۳۵ مرغداری گوشتی در شهرستان دیواندره وجود دارد که هرکدام به طور مستقیم برای ۵ نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.

در شهرستان سه استخر پرورش ماهی داریم که سالانه مجموعاً ۳ تن ماهی سفید تولید می کنند که باتوجه به نیاز شهرستان و استان می شود رو این موضوع بیشتر کار کرد و از این موضوع جهت اشتغال زایی بیشتر استفاده کرد.

شهرستان دیواندره ظرفیت خوبی در تولید انواع گوشت و لبنیات دارد که با کمی تلاش جوانان می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند و با تدبیر مسئولین آن را شکوفا کنند.

******************************

گفت و گو : هیوا محمدپور – روزنامه همشهری

*****************************