طرحهای مختلف سفره‌ هفت سین به همراه آموزش رایگان در اولین جشنواره هدایایی نوروزی کردستان عرضه می‌شود.

به گزارش بارانی خبر، اولین جشنواره هفت سین و هدایای نوروزی با همکاری دفتر امور بانوان استانداری کردستان، اداره کل فنی و حرفه ای، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، شرکت اتیه سازان جوان و حوزه هنری در محل پردیس سینما بهمن سنندج افتتاح شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری  اظهار کرد: این نمایشگاه به مدت یک هفته آماده پذیرایی از علاقه مندان به نوروز و فرهنگ نوروزی می‌باشد.
لیلا آژیر به بخش آموزش در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: در حاشیه این جشنواره هنر ساخت هفت سین و سفره نوروزی نیز به نمایش گذاشته می‌شود و علاقه مندان می‌توانند بصورت رایگان در این زمینه آموزش ببینند و از طرف اداره کل فنی و حرفه ای گواهینامه در یافت نمایند.
وی بیان کرد: در این جشنواره تعداد ۱۱ نفر از هنرمندان مطرح سنندجی به نمایش آثار خود در زمینه سفره های نوروزی می پردازند.آژیر ادامه داد: علاقه مندان می‌توانند از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۹ اسفندماه از آثار بانوان هندمند کردستانی در محیطی شاد بازدید نمایند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: برترین سفره‌های هفت سین در سبک‌های مختلف و هدایایی نوروزی متناسب با آداب و رسوم نوروزی در این نمایشگاه عرضه می‌شود.لیلا آژیر در پایان گفت: ایستگاه فرهنگی و هنری ویژه کودکان نیز در این محل تدارک دیده شده است و در کنار آن آموزش‌های رایگان نیز ارائه می‌شود.