ناصح محمدخانی شهردار زرینه

شهردار زرینه در جلسه همفکری و همیاری شورای اسلامی شهر زرینه و معتمدین و سرمایه گذاران و خبرنگاران شهرستان دیواندره گفت: انتظار می رود دوستان با معرفی هرچه بهتر تعاونی عمران و توسعه شهرستان در شفاف سازی فعالیت های آن در جامعه به روند توسعه در این زمینه کمک و همیار ما باشند.

بعد از ظهر امروز جلسه ای برای همفکری و همیاری با حضور شهردار،شورای اسلامی شهر زرینه و معتمدین و سرمایه گذاران و خبرنگاران شهرستان دیواندره در سالن جلسات شهرداری زرینه «هوه تو» برگزار شد.

در این جلسه ناصح محمدخانی شهردار زرینه با اشاره به هدف برگزاری این جلسه گفت: این  نشست‌های هم‌اندیشی برای نظر خواهی و مشورت گیری از صاحب نظران و دوستان فعال در عرصه سرمایه و علم و پژوهش ضروری است تا با خرد جمعی بتوان راهکارهای مناسب برای مشکلات و مسائل موجود پیدا نمود.

وی تشکیل اتاق‌های فکر در ادارات مهم خواند و افزود: این جلسات نباید حالت نمایشی داشته باشد و تلاش ما این است که در این اتاق‌های فکر از نظرات افراد باتجربه و کارشناس و توانمند بهره ببریم و این کار در راستای انجام بهتر کارها و استفاده مطلوب از ظرفیت های موجود انجام می گیرد. 

محمدخانی به فواید اتاق فکر پرداخت و اظهار داشت: اتاق فکر یکی از ابزارهای آفرینندگی برای حل مسئله و توسعه خلاقیت است و مکانی برای اندیشیدن به یک مسئله یا موضوع می باشد و به تدوین و انعکاس پیشنهادات سازنده و خلاقانه اعضاء خود می پردازد و با نوآوری، فضای تصمیم گیری را از یکنواختی خارج می کند.

شهردار زرینه تصریح کرد: در راستای توسعه شهرستان و نیز شهر زرینه هیئت موسس شرکت تعاونی عمران و توسعه شهرستان نیز برعهده اینجانب و شورای اسلامی شهر زرینه گذاشته شده است و انتظار می رود دوستان با معرفی هرچه بهتر این تعاونی در شفاف سازی فعالیت های آن در جامعه به روند توسعه در این زمینه کمک  و همیار ما باشند.

محمد خانی به قانون تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی اشاره کرد و گفت: این تعاونی  براساس قانون بخش تعاونی اقتصاد  جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳ شهریور ۱۳۷۰ که ملهم از اصول ۴۳ و ۴۴  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و به دنبال سیاست های وزارت تعاون مبنی بر  تاسیس شرکت های تعاونی چند منظوره با عنوان  توسعه و عمران در سطح کشور شکل گرفت.

وی در ادامه عنوان کرد: اجرای این طرح می‌تواند بیشتر مردم را در توسعه اقتصادی شهرستان سهیم کند و در حال حاضر ما موفق به جذب ۹۸ عضو شده ایم که تعداد اعضا باید به ۴۰۷ نفر برسد تا مجمع عمومی آن برگزار گردد و پذیره نویسی آن آغاز شود.

وی حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی این تعاونی‌ها را ۳۰۰ میلیون تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: افراد جویای کار می‌توانند عضو این تعاونی‌ها شوند.

در ادامه جلسه هرکدام از شرکت کنندگان نظرات خود را در مورد این تعاونی و مسائل شهرستان بیان کردند.

سارال خبر

انتهای پیام /۹۲۰۰۱