درمانگاه-تامین-اجتماعی

معاون درمان تامین اجتماعی استان کردستان از افتتاح درمانگاه مریوان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پروژه درمانی در شهرستان های کامیاران و بانه از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و پروژه دیواندره نیز در دست اقدام است.

به گزارش بارانی خبر به نقل از ایرنا، دکتر کیهان امامی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان در اداره کل تعاون در سنندج کل اعتبارات تامین اجتماعی استان را در سال ۹۴ حدود ۱۸۳ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: از این میزان ۱۰۰ میلیارد تومان مربوط به درمان غیر مستقیم است.
وی تعداد مراجعان سرپایی در بخش درمان مستقیم را ۲۲ هزار و ۸۷۱ نفر ذکر کرد و گفت: این تعداد مرجعه کنندگان نسبت به سال گذشته هفت دهم درصد رشد داشته است.
وی تعداد مراجعان به پزشکان عمومی را در بخش سرپایی ۷۱۳ هزار و ۱۶۶ نفر، تعداد مراجعان به پزشکان متخصص را ۱۱۲ هزار و ۸۷۶ مورد و تعداد مراجعان به دندانپزشکی را ۶۴ هزار و ۸۶۶ مورد ذکر کرد.
امامی افزود: شاخص مراجعه به دندانپزشکی در بخش درمان مستقیم در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد و تعداد مراجعه به پزشکان متخصص شش درصد رشد داشته است.
وی همچنین تعداد عمل جراحی در سال گذشته را هزار و ۱۸۰ مورد ذکر کرد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.
وی تعداد آزمایش ها در بخش بستری و سرپایی را ۱۳۴ هزار و ۸۴۸ مورد عنوان کرد و گفت: تعداد مراجعان به رادیولوژی در بخش بستری و سرپایی ۴۸ هزار و ۸۱ مورد بوده که نسبت به سال گذشته شش درصد رشد داشته است.
وی تعداد مراجعین به داروخانه ها را ۷۴۵ هزار و ۹۹۸ مورد ذکر کرد و افزود: این شاخص نیز نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.
وی به بخش درمان غیر مستقیم اشاره کرد و تعداد بیماران بستری در این بخش را ۴۰ هزار و ۶۲۵ مورد و تعداد اعمال جراحی را ۲۲ هزار و ۳۴۳ مورد ذکر کرد.
امامی تعداد مراکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی را سه میلیون و ۶۱۷ هزار و ۱۴۰ ذکر کرد.
وی بهسازی و استاندارد سازی CSSD بیمارستان سنندج، توسعه پروژه بیمارستان سقز، طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان سنندج، تخصیص زمین و اخذ مجوز برای درمانگاه دیواندره را از پروژه های در دست اقدام تامین اجتماعی عنوان کرد.
وی همچنین اختصاص چهار دستگاه آمبولانس برای درمانگاه های سنندج و سقز، اختصاص دستگاه رادیولوژِی آنالوگ به دیجیتال بیمارستاهای سنندج و سقز و راه اندازی سی تی اسکن بیمارستان سنندج را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد.
وی با اشاره به قرار داد ۵۴۰ مرکز درمانی با تامین اجتماعی استان گفت: تا پایان بهمن سال گذشته ۷۱ پزشک عمومی، ۱۳۲ پزشک متخصص، ۲۱ فوق تخصص و ۴۰ دندانپزشک عقد قرار داد داشته اند.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱/۶۵۴۳