رئیس ستاد انتخابات استان کردستان با قدردانی از حضور مردم دو حوزه انتخابیه استان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، نتایج این انتخابات را بر اساس اعداد و ارقام تشریح کرد.

علیرضا آشناگر روز شنبه در جمع خبرنگاران، تعداد کل واجدان شرایط رای دادن در مرحله دوم انتخابات در دو حوزه انتخابیه ‘سنندج، دیواندره و کامیاران’ و ‘مریوان و سرواباد ‘ را ۶۶۸ هزار و ۸۱۴ نفر اعلام کرد و افزود: ۱۳۶ هزار و ۹۳۰ برگه تعرفه رای، برابر با ۲۰٫۳۳ درصد واجدان شرایط در این مرحله از انتخابات مصرف شد که ۱۳۰ هزار و ۹۱۷ برگ تعرفه آن آرای صحیح بود.
او مجموع برگ های ماخوذه صحیح و باطله ماخوذه را ۱۳۶ هزار و ۴۸۵ مورد اعلام کرد و گفت: سید احسن علوی در این مرحله ۴۳ هزار و ۴۹۹ رای و سالار مرادی هم ۳۶ هزار و ۳۷۳رای کسب کردند.
او میزان آرای منصور مرادی در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد را نیز ۲۸ هزار و ۱۳۸رای و امید کریمیان را نیز ۲۲ هزار و ۹۰۷ رای اعلام کرد.
به گفته او سید احسن علوی در مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۴۸هزار و ۶۹۵ رای، سالار مرادی ۲۵ هزار و ۶۴۹ رای، منصور مرادی ۱۵ هزار و ۸۱۵ رای و امید کریمیان ۱۲ هزار و ۸۱۹ رای کسب کردند.
وی همچنین میزان مشارکت مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس دهم را ۲۰٫۳۳ درصد اعلام کرد و گفت: میزان مشارکت در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم در کردستان ۲۹٫۷۰ و در مجلس هشتم نیز ۱۶درصد بود.
او در تشریح کل آرای ماخوذه پنج شهرستان، این میزان را در سنندج ۴۱ هزار و ۸۰۳رای، دیواندره ۱۷ هزار و ۹۷۹ رای، کامیاران ۲۴ هزار و ۲۷۴ رای، مریوان ۳۸ هزار و ۴۸۸ رای و سروآباد نیز ۱۳ هزار و ۹۴۱رای اعلام کرد.
رئیس ستاد انتخابات کردستان با قدردانی از مردم برای حضور در پای صندوق های رای گفت: باید با همراهی دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مسائل اصلی استان به ویژه بحث توسعه بیشتر بپردازیم.
آشناگر تاکید کرد باید هدف غایی مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس رفع مشکلات مردم استان و توسعه کردستان باشد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ۳۴ هزار و ۳۵۷ نفر در مرحله اول انتخابات رای نداده بودند این دوره به پای صندوق های رای آمده بودند گفت: تعدادی از این افراد رای اولی و تعداد دیگری نیز این دوره برای اولین بار رای دادند.
او تعداد واجدان شرایط رای دادن را در حوزه سنندج، دیواندره و کامیاران را ۵۰۷ هزار و ۵۱۸نفر و مریوان و سروآباد را نیز ۱۶۴ هزار و ۱۴۵ نفر اعلام کرد.
وی همچنین تعداد شعب اخذ رای در این دو حوزه انتخابیه را ۶۰۲ شعبه ذکر کرد و گفت: تمام این شعب به تجهیزات احراز هویت مجهز شده بود که این اقدام منجر به افزایش سرعت عمل در اصالت احراز هویت برای رای دهندگان بود و در نظر داریم برای انتخابات آینده همه شعب را تجهیز کنیم.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱/۶۵۴۳/ ایرنا