با نمایندگان منتخب استان کردستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیشتر آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان کردستان دارای ۵ حوزه انتخابیه بیجار؛ مریوان و سروآباد؛ سقز و بانه؛ قروه و دهگلان؛ سنندج، دیواندره و کامیاران و همچنین ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است. از آنجا که زمان زیادی تا شروع کار مجلس دهمی‌ها باقی نمانده است، جا دارد اشاره‌ای مختصر به سوابق نمایندگان منتخب این استان داشته باشیم.

 

حمدالله کریمی

 

ج

فرزند شهید، سوابق: معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان، فرماندار شهرستان بیجار (جوان‌ترین فرماندار استان کردستان)، معاون فرماندار شهرستان دهگلان، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم بیجار در مجلس دهم

منصور مرادی

ج
متولد ۱۳۶۱ در سروآباد، فوق لیسانس حسابداری، مدرس دانشگاه، سوابق: معاون بانک رفاه، حسابرس و مشاور مالی شرکت‌ها، مدیر عامل شرکت حسابداری روژانو حساب مریوان، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم

    محسن بیگلری

بیگلری
متولد سال ۱۳۵۳ در سقز،دکترای مدیریت گرایش منابع انسانی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای سنندج، مدرس دانشگاه، مدرس نمونه کشور، نماینده حوزه انتخابیه سقز و بانه در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون صنایع و معادن، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم سقز و بانه در مجلس دهم
علی محمد مرادی
ج

فارغ‌التحصیل رشته حقوق، بخشدار دهگلان، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم قروه و دهگلان در مجلس دهم

سید مهدی فرشادان

ج
متولد سال ۱۳۵۳ در محله بردشت سنندج، اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سوابق: مدیر کل بهزیستی استان کردستان، رئیس سازمان نظام پزشکی مریوان، مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان، مدیر، معاون و پزشک کاروان‌های حج عمره و تمتع، رئیس دانشگاه علمی کاربردی بهزیستی استان کردستان،  رئیس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین استان کردستان، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم
    سید احسن علوی
ج

متولد سال ۱۳۳۸ در دیواندره، فوق لیسانس عمران و مدیریت دولتی، سوابق: مدیر کل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس، مدیر کل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس، شهردار سنندج، ناظر پروژه‌های عمرانی وزارت نفت، مسئول ستاد بازسازی شهرستان بم، مشاور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، مشاور فنی ریاست دانشگاه شهید رجایی تهران، نماینده حوزه‌های انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون عمران، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم.