سرمایه گذاری دیواندره
فرماندار دیواندره گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی کردستان با تسهیل سرمایه‌گذاری برای کمک به حل معضل بیکاری تلاش خود را انجام دهند.
 

به گزارش بارانی خبر، ، فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه هماهنگی با سرمایه گذاران آلمانی با حضور سید مهدی فرشادان و روسای ادارات دیواندره گفت: بحث سرمایه گذاری در استان کردستان توسط استاندار در بین مدیران به یک ادبیات قوی تبدیل شده است. خوشبختانه مدیران شهرستانی هم این تفکر را دارند.
بهرام فاتحی ادامه داد: درخواستی که دستگاه‌های اجرایی استان دارم این است به محض دریافت صورتجلسه جهت کمک به جوانان و مقابله با معضل بیکاری تلاش خود را در سرانجام رسیدن این موضوع انجام دهند.
وی بیان کرد: دوستانی که اینجا هستند قطعا با مطالعه به کردستان آمده‌اند، بستر برای سرمایه‌گذاران خارجی در کشور فراهم است که خوشبختانه امروز  شاهد حضور سرمایه‌گذاران از کشورهای مختلف هستیم.
فاتحی تصریح کرد: بزرگ ترین عامل و مانع در بحث سرمایه گذاری در استان کردستان بحث زمین است متاسفانه بسته‌های سرمایه‌گذاری تعریف نکرده ایم و جای که بستر را اجرا کنیم را نداریم و همه چیز بر روی کاغذ است.
فرماندار دیواندره افزود: از دستگاه‌های مرتبط درخواست داریم در مورد اجاره و واگذاری زمین برای سرمایه گذاری برابر قوانین جاری کشور حتما اعتدال را پیشه کنند تا سرمایه گذاران بتوانند اعیانی ایجاد کنند.
بهرام فاتحی ادامه داد: از نظر زمانی با تعجیل و تسهیل گری به این افراد فرصت بدهیم تا فعالیت خود را آغاز کنند.
وی خاطرنشان کرد:سرمایه گذاران می‌دانند امروز در ایران موقعیت فراهم و انرژی ارزان است. اگر ما کمی در کارها تسهیل گری انجام دهیم این سرمایه‌گذاری ها موجب اشتغالزایی خواهد شد.
مشخصات قطعات تولیدی بتنی
دکتر نیرو مترجم و سرپرست تیم نیز در این جلسه با اشاره به مشخصات طرح قطعات بتنی قابل اجرا در دیواندره گفت: در این نوع بتن وزن هر متر مکعب بتن از ۲۴۰۰ کیلو به ۲۰۰ کیلو رسیده است و سبک سازی کاملا مشهود است.
وی ادامه داد: در این نوع بتن سرعت کار بالا می‌رود و از مواد اولیه که لازم داریم ۲۲۰۰ کیلو کمتر استفاده می‌کنیم.
سرپرست تیم سرمایه‌گذاری آلمانی با اشاره به دیگر مزایای این طرح گفت: سرعت حمل و نقل قطعات تولید شده بخاطر وزن آن بالا می رود و این محصول از خاک روی زمین تولید می‌شود.
به گفته دکتر نیرو، ۳۰۰ نفر در این طرح مشغول به کار می‌شوند و از نیروهای ایرانی استفاده خواهیم کرد و آنها را آموزش خواهیم داد.
وی ادامه داد: خسارات حاصل از  زلزله را کم می کند، پرت مصالح نخواهیم داشت و ضد گلوله و ضد آتش از دیگر مزایای این قطعات ساختمانی بتونی است.
 انتهای پیام / ۹۲۰۰۱