در اقدامی فرهنگی کتابخانه عمومی شهرستان دیواندره با همکاری بخشداری مرکزی به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی به تمام خانواده‌های سه روستا کتاب اهدا کرد.

به گزارش بارانی خبر، جلال قربانی مسئول کتابخانه‌های شهرستان دیواندره اظهار کرد: بسته فرهنگی که شامل ۵جلد کتاب و یک لوح فشرده برای کودکان بود را با شعار ” ما خواندیم، شما هم بخوانید” در سه روستای تبریز خاتون، برده رشه و قلعه ریحانه در  بخش مرکزی به خانواده‌ها اهدا کردیم.
وی تصریح کرد: بسته فرهنگی شامل یک عنوان کتاب بزرگسال، یک عنوان کتاب برای بانوی خانەدار، سه عنوان کتاب کودک و یک لوح فشردە پویانمایی است.قربانی بیان کرد: خوشبختانه تمام اهالی این روستا بسته فرهنگی را دریافت کردند که این حرکت سبب شد کودکان با شور و شعف خاصی از این حرکت فرهنگی استقبال کنند.
قربانی افزود: تعداد ۵۰۰ جلد کتاب و ۸۰ عدد لوح فشرده باقیمت ۱۰۰۰۰۰۰۰ ریال امروز توزیع شد که هزینه انجام آن توسط کتابخانه عمومی، بخشداری مرکزی و یک خیر نیکوکار تأمین‌شده بود.
چند تن از اهالی روستا در مصاحبه با خبرنگاران ضمن استقبال از این حرکت خواهان استمرار این نوع کارها در سطح روستاها شدند.
سیف‌الله امامی بخشدار مرکزی نیز اظهار کرد: با توجه به سکونت ۶۵ درصد جمعیت شهرستان دیواندره در سطح روستاها خواهان فعالیت ادارات فرهنگی در روستاها شد.
گفتنی است کتابخانه عمومی شهرستان دیواندره قبلاً هم در روستای یوزباشکندی بخش کرفتو اقدام به توزیع کتاب نموده بود.
انتهای پیام/۹۲۰۰۱