با سواد کردن اولیا دانش آموزان و افراد ۱۰ تا ۲۰ سال از اولویت‌های اداره آموزش و پرورش دیواندره است.
 

به گزارش بارانی خبر، رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیواندره در گفت و گو با کردپرس اظهار کرد: سازمان‎ آموزشی، علمی و فرهنگی ملل‎ متحد “یونسکو” ۱۷شهریور برابر با ۷ سپتامبر را روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی نامگذاری کرد.
توفیق محمدی گفت: این روز را به تمام افرادی که جهت توانمند سازی نیروی انسانی تلاش می کنند تبریک عرض می‌کنم.
وی بیان کرد: علم و دانش ریشه در عقاید و باورهای ما دارد به طوری که اولین آیه قرآن با اشاره به خواندن نازل شده است.
محمدی افزود: از آنجا که پیامبر مسلمانان دستور می‌دهد برای کسب علم و دانش تلاش کنید حتی اگر در دورترین نقطه هم باشد. ما هم در راستای باسواد کردن مردم تلاش و فعالیت می‌کنیم.
رئیس آموزش و پرورش دیواندره ادامه داد: تاسیس نهضت سواد آموزی در دی ماه سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) در راستای ریشه کنی با بی سوادی و توانمند سازی افراد بود.
توفیق محمدی گفت: یکی از طرح‌های که باید امسال به پایان برسانیم با سواد کردن اولیا بی سواد دانش آموزان و در مرحله دیگر باسواد کردن افراد ۱۰ تا ۲۰ سال است.
وی افزود: آموزش و پرورش حتی برای یک نفر هم کلاس تشکیل می‌دهد و افراد هم می‌توانند از داخل خانواده نسبت به باسواد کردن بی‌سوادان اقدام کنند و مبلغ ۷۰۰ هزار تومان از آموزش و پرورش دریافت کنند. آموزش گیرنده هم برای ایجاد انگیزه ۱۳۹ هزار تومان دریافت می‌کند.
محمدی ادامه داد: در راستای تعمیق یادگیری کتاب‌های مهارت زندگی تهیه و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا تمام افراد خانواده از آن استفاده کنند.
به گفته این مسئول، ایجاد دو مرکز محل یادگیری توانمندسازی افراد از لحاظ مهارت های زندگی و غیره در شهر دیواندره و یکی از روستاهای بزرگ مد نظر است.
وی تصریح کرد: ریشه کنی بی‌سوادی تنها مختص اداره آموزش و پرورش نیست بلکه باید تمام دستگاهها و مسئولان حمایت کنند.
محمدی در پایان ضمن تشکر از رسانه‌های کردستان گفت: از کلیه رسانه‌های که در بحث تعلیم و تربیت همراه ما بوده‌اند تقدیر و تشکر میکنم.