بیگلری

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: جدای از اینکه سفر رئیس‌جمهور به کردستان یک روزه و بدون حضور بیشتر وزرا انجام شد، بسیاری از مصوبات این سفر هم اجرایی نشده است.

به گزارش بارانی خبر، محسن بیگلری پنجشنبه شب در چهارمین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال جاری که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: استان کردستان در زمینه برخورداری از راه روستایی آسفالته، بزرگراه و تعداد پروازها استان آخر کشور است.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از اقدامات راه و شهرسازی در استان کردستان، گفت: زمانی که آمار ۳۶۶ نفری کشته‌های تصادفات، افراد قطع نخاعی و خانواده‌های بی‌سرپرست در کردستان را می‌بینیم، گریه‌ام می‌گیرد.

بیگلری خاطرنشان کرد: بهترین روز برای کردستان ۲۲ اردیبهشت ۸۸ بود که رهبر معظم انقلاب به استان سفر کردند و این سفر هیچ وقت از یادها نمی‌رود.

وی با یادآوری سفر آقای روحانی به استان کردستان نیز، افزود: جدای از اینکه سفر رئیس‌جمهور به کردستان یک روزه و بدون حضور بیشتر وزرای تاثیرگذار انجام شد، بسیاری از مصوبات این سفر هم اجرایی نشده است.

بیگلری عنوان کرد: قرار شد ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه میاندوآب ـ کرمانشاه داده شود که عملی نشده است، آسفالت ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی به عنوان یکی دیگر از مصوبات سفر عملیاتی نشد و مصوبه دیگر سفر رئیس جمهوری به کردستان که اجرایی نشد، ایجاد زیرساخت‌های مسکن مهر در کردستان بود.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: به خاطر انتخاب مدیرکل جدید راه و شهرسازی کردستان تشکر می‌کنم اما تحقق بیانیه شماره ۳ اقوام و مذاهب آقای روحانی در حوزه وزارت راه و شهرسازی چیزی نمی‌بینیم با وجود اینکه نخبگان زیادی در این حوزه داریم که خانه‌نشین شده‌اند.

وی اجرایی‌شدن قطعه سقز ـ بوکان از بزرگراه میاندوآب ـ کرمانشاه، حذف گردنه صلوات‌آباد سنندج و اتمام قطعه ایرانخواه را خواستار شد.

بیگلری با اشاره به مشکلات مسکن مهر در کردستان، از نبود زیرساخت‌های لازم در این مسکن‌ها انتقاد کرد و نبود فضای آموزشی، فضای مذهبی، تجاری، مدرسه و بهداشتی را از جمله مشکلات مسکن‌های ۱۱۰۰ واحدی مهر در استان اعلام کرد.