امروز ۱۳۰۰۰دانش آموز شهرستان دیواندره در۲۳۸ مدرسه با ۵۵۰کلاس درس و همراه با ۱۵۰۰معلم آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند تا انشاا… همانند سال های گذشته بتوانند موفقیت های چشمگیری برای شهرستان، استان و کشور شان کسب کنند.

با حضور نماینده مدیر کل آموزش و پرورش،نماینده استاندار استان کردستان، امام جمعه، سرپرست فرمانداری و مسئولین سطح این شهرستان جشن متمرکز بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان نمونه دولتی فضیلت برگزار شد.

  در این مراسم متمرکز محمدی مدیر آموزش وپرورش شهرستان دیواندره ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به همه معلمان و دانش اموزان و اولیا، گرامیداشت هفته دفاع مقدس در خصوص شهدای هشت سال دفاع مقدس  اظهار داشت: آنانکه با نثار جان خود سبب آرامش، امنیت، اتحاد و همبستگی امروز ما شده اند، در حقیقت پایه های توسعه ی پایدار کشور را فراهم نموده اند؛ لذا این وظیفه همه ی آحاد جامعه است، که همواره با زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنها کمترین کار را در حق آنان انجام داده باشند؛ که این امر خوشبختانه تا بحال توسط مردم و مسئولین به خوبی انجام شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
مدیر آموزش و پرورش با اشاره به این مطلب که رژیم بعث عراق با خیال خام اشغال کشور در سال ۵۹ با حمایت و دخالت مستقیم ۴۰کشور ابرقدرت وارد جنگ نابرابر با ایران اسلامی شد؛ در خصوص دلایل این حمله عنوان کرد: جلوگیری از به قدرت رسیدن حکومت الهی، هراس از اتحاد مردم مسلمان ایران و الگو دهی به دیگر کشور ها،  و به خطر افتادن منافعی که در ایران داشتند از جمله دلایل حمله به ایران اسلامی  بود.

مدیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که اول مهر یک روز بخصوص و ملی  است و امروز کلیه مدارس سطح شهرستان دیواندره این روز را با حضور نماینده این مدیریت جشن گرفته اند گفت: امروز ۱۳۰۰۰دانش آموز شهرستان دیواندره در۲۳۸ مدرسه با ۵۵۰کلاس درس و همراه با ۱۵۰۰معلم آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند  تا انشاا… همانند سال های گذشته بتوانند موفقیت های چشمگیری برای شهرستان، استان و کشور شان کسب کنند.

 محمدی در این جشن با اشاره با این که ثمره هر تلاشی شیرین و ماندگار است به  موفقیت های چشمگیر آموزش و پرورش دیواندره اشاره نمود اظهار داشت:کسب ۷ رتبه زیر ۱۰۰، کسب ۲۵ رتبه زیر هزار  ، کسب ۱۰ صندلی رشته پزشکی و کسب کرسی های رشته های تاپ دانشگاههای مطرح در کنکور سراسری، کسب رتبه برتر استانی و میانگین برتر از سطح استان و کشور در دروس نهایی سال سوم دوره متوسطه دوم  و رشد یک نمره ای این میانگین، احداث ۳۳ باب مدرسه در طول سه سال اخیر که ۱۶ باب آن خیر ساز بوده است و احداث یک باب مدرسه توسط فرهنگیان شهرستان دیواندره برای اولین بار در سطح استان و کشور، تعمیر و تجهیز بیش از ۱۰۶ مدرسه،رشد ۱۲ درصدی در حوزه سواد آموزی کسب رتبه برتر در جشنواره وبلاگ نویسی، گروههای آموزشی، کسب ۲۸ رتبه برتر در مسابقات فرهنگی هنری، قرآنی، کسب رتبه برتر کشوری در مسابقات آزمایشگاه فیزیک، تحقیق و پژوهش، کسب رتبه های برتر استانی در رشته های ورزشی فوتسال، بدمینتون و والیبال،  از جمله اقدامات چشمگیر آموزش و پرورش این شهرستان بوده است که با صرف فعل خواستن بدست آمده است .

  وی در پایان  سخنانش عنوان کرد: ما  امسال در سطح شهرستان با شعار تدبیر در اقدام و عمل برای کیفیت بخشی و تعالی مدیریت آموزشکاهی سال تحصیل جدید را در راستای تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت آغاز می کنیم؛ لذا همه مجموعه آموزش و پرورش  باید در مسیر کیفی سازی فعالیت هایشان حرکت کنند؛ تا زمینه تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت فراهم گردد.

 حاج ماموستا حسنی امام جمعه شهرستان هم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس به جایگاه انسان از دیدگاه قرآن اشاره نمودند و گفتند: خداوند متعال انسان را افضل مخلوقات خلق کرده اند و در قرآن کریم نیز بدان اشاره فرموده اند؛ لذا انسان هم باید بخاطر این برتری همواره مطیع و فرمانبردار حضرت حق باشد؛ تا به سعادت و خوشبختی برسد.

وی در ادامه سخنانشان عنوان کردند: نواختن زنگ بازگشایی مدارس یعنی به صدا در آوردن زنگ معرفت آموزی، خدا شناسی و مبارزه با جهل و نادانی و این امر یعنی علم آموزی از دیدگاه قرآن و شریعت دارای اهمیت فراوانی است؛ تا آنجا که علم و سواد به روشنایی روز و جهل و بی سوادی به تاریکی شب تشبیه شده است؛ و اینکه وجود انسان باسواد و خدا شناس برای رشد و ترقی جامعه بسیار مفید و ضروری است.

   در این مراسم همچنین احمدی مدیر کل اداره کل فنی حرفه ای استان کردستان و نماینده استاندار در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس در خصوص نقش آموزش در توسعه اظهار داشت: آموزش همواره به عنوان وسیله‌ای مطمئن دربالابردن رشد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جوامع و کشورها نقش کلیدی دارد. کیفیت عملکرد و حل مشکلات مدیریت ها،تجهیز نیروی انسانی، بهره‌وری و بهره‌گیری هر چه مؤثرتر از نیروی انسانی همه وهمه نیازمند یک برنامه ریزی اصولی برای آموزش در هر کشوری است.
وی همچنین گفت:  آموزش در هر زمینه ای  نه تنها به ارتقای رشد شخصیتی، اجتماعی و فرهنگی جوامع کمک بسیار می‌کند بلکه باعث پیوستگی و انسجام هر چه بیشتر افراد یک جامعه به یکدیگر شده و آن را به سوی یک هدف عالی وغایی رهنمون می‌سازد.
احمدی عنوان کرد: آموزش و پرورش  همچنین یکی از مهمترین و مؤثرترین تدابیر و عوامل برای بهبود امور  درجوامع مختلف به شمار می‌آید. لذا هر فردی در هر سطحی از جامعه  که باشد نیازمند آموزش و کسب مهارت‌های لازم است؛ لذا بایستی همواره برای بهتر انجام دادن وظایفش اطلاعات جدید کسب نماید.

 مدیر کل فنی حرفه ای استان در پایان سخنانش عنوان کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند یک توسعه اقتصادی قابل دوام بدون سرمایه‌گذاری اساسی و بنیادی بر روی نیروی انسانی داشته باشد.آموزش فهم انسان‌ها را از خود و جهان پیرامون خود کامل می‌کند و کیفیت زندگی را در هر زمینه‌ای بالا می‌برد، آموزش همچنین قدرت خلاقیت، سازندگی و بهره‌وری را افزایش داده و افراد را به سوی کار آفرینی و تکنولوژی‌های پیشرفته ترغیب می‌نماید. علاوه بر همه اینها آموزش نقش تعیین‌کننده و سرنوشت سازی در اقتصاد ایمن و توسعه اجتماعی و بهبود توزیع درآمد در میان اقشار مختلف جامعه دارد.

 عارفی سرپرست فرمانداری شهرستان دیواندره در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی، گرامیداشت هشت سال حماسه و ایثار  در خصوص تعلیم و تربیت اظهار داشت: مقوله تعلیم و تربیت امری است که آغاز و پایان ندارد بلکه باید همواره جریان داشته باشد تا آن اهداف عالی که برای جامعه پیش بینی شده است تحقق پیدا کند.

 وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: شما دانش آموزان همانند برگ های کاغذ سفیدی هستید که معلمان باید آن را نقش نگاری کنند؛ لذا آنها باید تمام تلاش خود را بکار ببندند تا تصویری زیبا و مناسب پدید بیاورند.

عارفی همچنین به طرح کشوری سرشماری هم اشاره نمود و همکاری و همراهی کلیه آحاد جامعه را در این طرح ملی و کشوری خواستار شد.

یوسفی معاون سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان  هم در این جشن ضمن تبریک تقارن خجسته آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس  گفت: این تقارن این مطلب را به ما یاد آوری می کند که انسان همواره باید با جهل و تباهی مبارزه و از پاکی و خصائل نیکو  دفاع کند.

وی در ادامه سخنانش ضمن تقدیر از زحمات کلیه دستگاهها و نهادهایی که کمک حال آموزش وپرورش بوده اند گفت: آموزش و پرورش برای پیشبرد اهداف و برنامه خود نیازمند جلب مشارکت های جامعه است؛ تا بوسیله این تعامل دوسویه با جامعه بتواند برنامه های خود را که یکی از آنها همین پروژه مهر است که از اول خرداد شروع می شود و در اول مهر خاتمه می پذیرد به سر انجام مطلوب برساند. 

گفتنی است در این مراسم پیام مقام عالی وزارت به مناسبت آغاز سال تحصیلی توسط علیخانی مدیر آموزشگاه قرائت  و در پایان نیز زنگ مهر مقاومت توسط امام جمعه شهرستان به صدا در آمد. 

روابط عمومی آموزش و پرورش دیواندره

انتهای پیام/۹۲۰۰۱