واکنش نمایندگان HDP به دستگیری رهبران کرد؛
برخی از سران بازداشت نشده حزب دموکراتیک خلق ها در واکنش به دستگیری رهبران HDP و نمایندگان پارلمان ترکیه این مسئله را یک آدم ربایی و کودتایی دیگر در ترکیه نامیدند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از Demokrat Haber، پروین بولدان، رئیس فراکسیون حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه طی اظهاراتی با واکنش به دستگیری نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها از جمله روسای مشترک این حزب عنوان کرده است: در واقع این رخدادی است که ما خیلی وقت است منتظر آن بودیم. به خصوص بعد از دستگیری روسای شهرداری های مناطق کردنشین می دانستیم که نوبت به نمایندگان ملت در پارلمان ترکیه نیز کشیده خواهد شد. ۱۱ نماینده از جمله روسای مشترکمان دستگیر شده اند. 
وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: وارد دورانی شده ایم که حقوق و قانون اساسی زیر پا گذاشته شده است. این دستگیری ها یک نشانه از سوی اراده سیاسی ترکیه است که این کشور را به هرج و مرج می کشاند. رئیس یک حزب نمی تواند دستگیر شود. همانگونه که نمایندگان حزب عدالت و توسعه دستگیر نمی شوند علی رغم جرم هایی که مرتکب شده اند. بلافاصله باید به این قانون شکنی ها خاتمه داده شود.
همچنین ارطغرول کورکچی، نماینده ازمیر در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها نیز در واکنش به این دستگیری ها عنوان کرده است: اتفاقاتی که امشب رخ داده به هیچ عنوان با هیچ قانونی توجیه پذیر نیست. دیشب نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها ربوده شده اند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه کشور را به دیکتاتوری به شیوه آلمان نازی می کشاند. حزب دموکراتیک خلق ها تنها یک حزب بر روی کاغذ نیست. یک حزب دارای سازماندهی و هوادار است.
مرال دانیش بشتاش، نماینده آدانا نیز گفت: شبانه با یک کودتای دیگر رو به رو شدیم. کودتای ۴ نوامبر، این عملیات ها با طرح و برنامه از سوی برخی ها جهت دهی شده است. این دستگیری ها ادامه عملیات های اخیر است.