%d8%a7%d9%87%d8%af%d8%a7-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8

طرح اهدای بسته فرهنگی با شعار ( خواندن چراغ امید در خانواده) توسط اداره کتابخانه‌های عمومی دیواندره، در دو روستای این شهرستان اجرا شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دیواندره اظهار کرد: این طرح فرهنگی با همکاری بخشداری سارال در دو روستای قزل بلاغ و نعل شکن انجام گرفت.
جلال قربانی ادامه داد: در این طرح با مراجعه حضوری یک بسته فرهنگی که شامل پنج عنوان کتاب برای رده های سنی بزرگسال، نوجوان و کودک، یک عنوان کتاب ویژه زنان خانه دار در میان روستاییان توزیع شد.
وی از استقبال و شگفتی قابل توجه روستاییان از اجرای این طرح افزود: برگزاری این برنامه سبب شور و شعف خاصی در میان روستاییان شد و انگیزه ما را برای اجرای آن در سایر روستاها بیشتر کرد.
قربانی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح در دسترس بودن کتاب در میان روستاهای دور دست و محروم است گفت: اجرای این گونه طرح ها سبب ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان مردم و پر کردن اوقات فراغت آنان می شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی دیواندره بیان داشت: در این طرح ۶۰۰جلد کتاب که به همت کتابخانه های عمومی و بخشداری سارال  تهیه شده بود در میان روستاهای نامبرده توزیع شد.
همچنین لقمان ایازی بخشدار سارال نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از کتابخانه عمومی اظهار داشت: که شاخص دسترسی روستاییان به کتاب پایین است و نیاز است که ادارات فرهنگی شهرستان فعالیت‌های فرهنگی خود را در سطح روستاها بیشتر کنند.
 وی گفت: هزینه اجرای این طرح ۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال است که توسط کتابخانه عمومی، بخشداری سارال و شهرداری دیواندره تامین شده است. لازم بذکر است که کتابخانه عمومی دیواندره طرح اهدای کتاب را تاکنون در روستاهای یوزباشکندی، تبریزخاتون، برده رشه و قلعه ریحانه انجام داده است.
 

انتهای پیام / ۹۲۰۰۱ /

برای دریافت جدیدترین اخبار دیواندره در تلگرام اینجا کلیک کنید