حجم زیادی از محصولات دامی دیواندره به صورت خام از این شهرستان خارج می شود

به گزارش بارانی خبر، یکی از روش‌های مناسب برای ایجاد اشتغال در دیواندره احداث صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش دامی است که چون دیگر تولیدات به صورت کامیونی و خام از شهرستان و استان خارج می‌شود. اگر گفته شود دیواندره قطب تولید گوشت مرغوب در کردستان است اغراق نشده و آمار تولید ۲۰ درصد گوشت استان مهر تاییدی بر این ادعا است.
به گفته بسیاری از کارشناسان، راه‌اندازی صنایع دامی و کشاورزی می‌تواند روستاها را زنده کند و به آن پویایی ببخشد. یکی از دامداران منطقه سارال می‌گوید: به دلیل مراتع زیاد و مناسب سارال شغل اکثر مردم روستانشین دامداری است و اکثر خانواده‌ها دام زیادی نگهداری و از این راه امرار معاش می‌کنند.
«صابر رضایی» ادامه می‌دهد: کیفیت بالای مراتع و آب و هوای خوب دلیل تولید گوشت خوب است و گوشت سارال الان یک برند است که همه آن را قبول دارند. وی می‌افزاید: دامداران منطقه در قبال زحمتی که برای نگهداری و پرورش گوسفند و گاو می‌کشند سود چندانی دریافت نمی‌کنند و دلالان همیشه سعی دارند دام را به پایین‌ترین قیمت خریداری کنند.
رضایی بیان می‌کند : دام‌ها را بار می‌زنیم و در استان قم  به فروش می‌رسانیم. معدودی از دام‌های دیواندره در میدان شهرستان به فروش می‌رسد و آن‌هایی که دام زیاد دارند با کامیون به این استان منتقل می‌کنند.

کیفیت بالای شیر در دیواندره
یکی دیگر از روستاییان منطقه کرفتو می‌گوید: هر روز شیر تولیدی را در سطل‌های بزرگ می‌ریزیم و به افرادی که در روستا مستقر هستند تحویل می‌دهیم.«فاروق خداکرمی» ادامه می‌دهد: یک نفر با خودرو به نمایندگی از این افراد به روستاهای اطراف مراجعه و شیرها را جمع‌آوری می‌کند . وی می‌افزاید: در سال‌های گذشته بوده‌اند افرادی که شیر مردم را جمع‌آوری و در نهایت بدون پرداخت هزینه فرار کرده‌اند، اما افرادی هم بوده اند که شیر دیواندره را به دلیل کیفیت بالا بیشتر از قیمت بازار خریده‌اند. خداکرمی بیان می‌کند : ما شیر را کیلویی ۳۰۰۰ تومان می‌فروشیم، اما پنیر ۳۵۰ گرمی استان‌های دیگر را که از همین شیر خودمان است ۴۵۰۰ تومان می‌خریم و سود آنچنانی برای ما ندارد.

نبود الگوی سرمایه
یک کارشناس می‌گوید دیواندره دارای منابع خام زیادی است و اکثر آن به صورت خام ازشهرستان خارج می‌شود.
«یوسف نادری» ادامه می‌دهد: به دلیل نداشتن الگوی سرمایه اکثر مردم یا علاقه به ایجاد صنایع تبدیلی ندارند یا حاضر به ریسک نیستند. شغل غالب مردم دامداری وکشاورزی سنتی است که تولیدات فراوانی دارند، اما به صورت خام به فروش می‌رود.
 وی می‌افزاید: گوشت و شیر از منابعی است که با صنایع تبدیلی زمینه‌ساز مشاغل زیادی خواهد شد که مورد غفلت واقع شده است.
نادری بیان می‌کند : زیرساخت‌های کارآفرینی در این شهرستان باید فراهم شود، چون همان‌طور که مشخص است مقدمه کارآفرینی داشتن منابع خام است و هر نوع سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند سود را ضمانت کند.
این کارشناس می‌گوید: با وجود داشتن منابع خام بهای تمام شده برای محصول نهایی کاهش می‌یابد و این امر سبب می‌شود که قیمت تمام شده نیزکاهش یابد و برفروش و رقابت در بازار اثرگذار باشد.
نادری می‌گوید: شیر خام که پایه صنایع غذایی است به دلیل انعطاف آن در تبدیل به محصولات متنوع خواهان فراوانی دارد.
وی ادامه می‌دهد: در دیواندره شیر بیشتر به پنیر تبدیل و روانه کارخانه‌ها برای برند خوردن می‌شود، اما آلودگی زیست محیطی پساب تولید پنیر فقط به دیواندره وارد می‌شود. نادری می‌افزاید: شیر منطقه دیواندره به دلیل دامداری در مراتع دارای غنای زیادی است و طرفدارخاص خود را دارد که نیاز است آن‌را فراوری و از همین شهرستان تولید و روانه بازار کرد.

لزوم بسته‌بندی گوشت
وی بیان می‌کند : گوشت یکی دیگر از منابع خام است که فرصت سرمایه‌گذاری وکارآفرینی پرسودی را دارد. دام به صورت زنده راهی بازار و تنها رنج ناشی از نگهداری دام و تخریب مرتع نصیب دیواندره ای‌ها می‌شود، در حالی که بازار خرید و فروش گوشت در این شهرستان با ایجاد کشتارگاه‌های مجهز رونق می‌یابد. اگر گوشت بسته‌بندی و روانه بازار شود ارزش افزوده آن نیز نصیب خود مردم می‌شود.
این کارشناس تصریح می‌کند : از طرف تولید کله‌پاچه و فراوری پوست از صنایع وابسته و تبدیلی دام است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری راپیش رو دارد. این شهرستان بسترلازم برای فراوری منابع خام را دارد و فقط نیازمند سرمایه‌گذاری است. این کار به صورت فردی میسرنیست و با تعاون و اعتماد می‌توان آن‌را به سرانجام رساند.

 ظرفیت‌های دامداری دیواندره
رئیس جهاد کشاورزی دیواندره می‌گوید: در دیواندره ۳۵۰ هزار راس دام سبک و حدود ۲۲ هزار راس دام سنگین نگهداری می‌شود که در سال‌های مختلف این تعداد بالا و پایین می‌شود.
«حمید رضا وزیری» ادامه می‌دهد: بیشتر دام‌های سنگین در حاشیه قزل اوزن و بیشتر دام‌های سبک شهرستان در منطقه سارال نگهداری می‌شود.
وی می‌افزاید: سالانه در دیواندره ۶هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود که این میزان نسبت به تولید استان قابل قبول و دیواندره قطب تولید گوشت قرمز است.
وزیری بیان می‌کند : دیواندره سالانه ۳۰ هزار تن شیر تولید می‌کند که این میزان تولید از ۵ سکو جمع و به کارخانه‌ها منتقل می‌شود.
به گفته این مسئول، ۱۸ کارگاه پنیرسازی در دیواندره وجود دارد که سالانه نزدیک به ۴ هزار تن پنیر تولید و عرضه می‌کنند.

گزارش / هیوا محمدپور