مسئولان شهرستان دیواندره دنبال سرمایه گذار رفتند و در جذب آنها هم موفق عمل کردند
 

به گزارش بارانی خبر، سرپرست فرمانداری دیواندره در نشست خبری گفت: علی رغم تمام محدودیت های اقتصادی در دیواندره کارهای زیادی به نتیجه رسیده و تعدادی نیز به نتیجه نرسیده است.
مهران عارفی ادامه داد: در دیواندره منتظر نماندیم تا سرمایه گذار مراجعه کند بلکه مسئولان به دنبال سرمایه گذار رفتند و در جذب هم موفق عمل شده است.
وی در مورد پروژه بزرگ کارخانه سیمان اظهار کرد: در هر پروژه ای سخت ترین مرحله مطالعات است اگر مطالعات درست انجام شود مابقی کارها با روند خوبی پیش می رود که در کارخانه سیمان مطالعات دقیقی انجام شده است.
عارفی افزود: اگر اینک مردم پیشرفت فیزیکی ملاحظه نمی کنند بخاطر روند مطالعات بوده همین موضوع باعث می شود بعد از شروع کار فیزیکی دیگر مشکلی پیش نیایید و دوباره کاری صورت نگیرد.
این مسئول به سرمایه گذاری در بخش شیلات اشاره کرد و گفت: در بحث شیلات به کمک مسئولان سرمایه گذار مسیر را عوض کرد و در این بخش سرمایه گذاری کرد و در حال حاضر در مسیر صدور سند قرار دارد و در چند روز آینده شروع به کار می کند.
مهران عارفی بیان کرد: در شهرک صنعتی ۱۰ نفر متقاضی درخواست داده و معرفی شده اند از  کارهای که در این شهرک انجام شده می توان به تغییر قیمت زمین از متری ۴۰ هزار تومان به متری ۲۵ هزار تومان و حذف حق مرغوبیت زمین اشاره کرد.
وی همچنین با اشاره به پروژه های دولتی گفت: فاز اول مجتمع آبرسانی اوباتو تا پایان اردیبهشت به بهره برداری می رسد و ۴۰ روستا تحت پوشش این مجتمع قرار می گیرند.
عارفی خاطرنشان کرد: ساختمان سد سیازاخ دیواندره ۹۷ درصد پیشرفت داشته اما کل پروژه بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارد که با جابجایی دو روستا مشکل حل می شود.
وی در بحث کشاورزی به تولید ۱۱۲ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان اشاره کرد و گفت: در سال ۸۸ هم چنین بارندگی داشتیم اما امسال با مدیریت صحیح همکاران در جهاد کشاورزی و آموزش های لازم مقدار قابل توجهی برداشت گندم در شهرستان انجام شد.