در چهارمین همایش سیمای زن انقلابی روستا از زنان کارآفرین و فعال در حوزه های مختلف تقدیر شد.

به گزارش بارانی خبر، چهارمین همایش سیمای زن انقلابی روستا در شهر زرینه با حضور مسئولان و آحاد مردم در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
بخشدار کرفتو اظهار کرد: در جامعه بلاخص در روستاها زنان نقش مستقیم در اقتصاد و اداره امور خانواده دارند. در مشارکت های سیاسی و اجتماعی نیز زنان باید به اعتماد به نفس کامل برسند.
علی اشرف مرادی ادامه داد: در بعد از انقلاب زنان نقش اسلامی خود را یافتند و اجازه پیدا کردند خود را در معرض انتخاب قرار دهند و حتی در انتخابات با کاندیداهای مرد رقابت کنند.
وی افزود: انتظار می رود در انتخابات آتی خانم ها خود را در معرض انتخاب قرار دهند و مشارکت در مسائل اجتماعی و سیاسی کرسی های از پارلمان محلی را به دست بیاورند.
مرادی با اشاره به دو انتخابات مهم و تاثیرگذار در ۲۹ اردیبهشت گفت: همه ما باید در مسیری گام برداریم تا در انتخابات احساسی برخورد نکنیم و شخصی که توانمندی لازم را داشته باشد انتخاب کنیم.
مشاور امور بانوان فرمانداری هم در این مراسم گفت: فقر زنان در جامعه ما فقط مربوط به درآمد نیست بلکه فقرقدرت اعتماد به نفس، خودباوری و پذیرش مسائل اجتماعی است، عدم شناسایی توانمندی های بانوان باعث زنانگی شدن پدیده هایی مثل اعتیاد و ایدز می شود.
توران فتحی ادامه داد: توان افزایی و مهارت افزایی زنان روستایی و حواشی شهر باید در دستورکار بخشداران محترم و دستگاه های اجرایی قرار بگیرد.
وی افزود: با فشار اقتصادی که دشمنان در دستور کار خود قرار داده اند زنان نقش مهمی در بحث مدیریت اقتصاد خانواده دارند با خرید کالاهای داخلی میتوانیم فرصت کارو اشتغال را به فرزندانمان بدهیم.
سرپرست شهرداری زرینه گفت: مردم زرینه در تمام مراسمات حضور پررنگی دارند که جای تشکر دارد اگر این مردم نبودند نمی توانستیم ۴ سال پیایی این مراسم را با همکاری بخشداری و اداره فرهنگ و ارشاد برگزار کنیم.بارانی نیوز
محمد محمدزاده ادامه داد: لازم است از مسئولان و مردمی که در این مراسم حضور یافتند و برگزاری این مراسم کمک کردند تشکر نمایم.
در این مراسم از زنان کارآفرین و فعال در حوزه های مختلف تقدیر شد و تندیس و هدایایی تقدیم این زنان توانمند گردید.
انتهای پیام/۹۲۰۰۱