همایش بزرگ استانی ورزش زورخانه‌ای با حضور شهرستان های تابعه به میزبانی شهر دیواندره برگزار شد.

به گزارش بارانی خبر، به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در حاشیه همایش بزرگ استانی ورزش های زورخانه‌ای کلنگ احداث زورخانه در دیواندره بر زمین زده شد. زمین این زورخانه توسط اداره آموزش و پرورش اهدا شده است.
این همایش در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی با حضور شهرستان های تابعه با همت اداره ورزش و جوانان ، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش و فرمانداری دیواندره به میزبانی شهر دیواندره برگزار شد. هماهنگی و اجرای این همایش بر عهده هیات ورزش های پهلوانی دیواندره بود.
باستانی کاران شرکت کننده با اجرای حرکات شنای باستانی، چرخ‌، کباده، میل بازی و کشتی، دهه مبارک فجر را گرامی داشتند. همچنین در تایم صبح این همایش ورزشکاران نوجوان استان به صورت تیمی به رقابت پرداختند.
محمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیواندره در آئین کلنگ زنی این سالن که به نام شهدای مدافع حرم مزین بود ضمن تقدیر از کارشناس تربیت بدنی و حوزه پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: کلنگ زنی این سالن در این ایام مبارک یک تقارن مبارک است، چون مهمترین رویکرد انقلاب اسلامی فرهنگی تربیتی بود.
   وی در ادامه سخنانش با اشاره به ورزش های زور خانه ای و پهلوانی گفت: این ورزش ها ریشه در تاریخ و اصالت ما دارد؛ چون مروج مردانگی، صبر و ایثار در جامعه است؛ لذا با توجه به این پیشینه ما به عنوان طلایه دار تربیت پیشگام این امر خیر یعنی کلنگ زنی سالن ورزش های پهلوان و زور خانه ای شدیم.
   مدیر آموزش و پرورش همچنین بیان کرد: ما مجموعه آموزش و پرورش شهرستان دیواندره همواره یاری گر کلیه دستگاهها و نهاد هایی بوده ایم که در راستای خدمات ماندگار بخصوص در عرصه های ورزشی فعالیت نموده اند.
   محمدی در این آئین با بیان اینکه سلامت جسم در سلامت روح تاثیر می گذارد گفت: مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیواندره با  برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، احیاء استادیوم ورزشی اوراز، تهیه امکانات ورزشی مورد نیاز، تعمیر و تجهیز سالن ورزشی شهر زرینه، تشویق بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز ورزشکار اقدمات ماندگاری و با ارزشی در این راستا انجام داده است.
در پایان این همایش، از ادارات، پیشکسوتان و ورزشکاران و خبرنگار مروج و الگوی فرهنگ پهلوانی با اهدای تندیس، لوح و جوایز تقدیر شد.