امام جمعه دیواندره:

امام جمعه دیواندره گفت: کردستان به تبع کشور، ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی زیادی دارد که بصورت بالقوه مانده است که اگر آنها را به فعلیت درآوریم به نوعی به تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» کمک می‌کند.

ماموستا معروف خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال» نامگذاری کردند، که می‌طلبد همهگان باید تلاش کنند تا براساس فرمایش رهبری این شعار را در عمل با اشتغالزایی و تولید داخلی به منصه ظهور و بروز برسانند.

وی با بیان اینکه دغدغه مقام معظم رهبری بر اقتصاد و دورنمای پیشرفت ایران اسلامی است، عنوان کرد: برای مقابله با تاثیرگذاری تحریم‌ها در کشور و فشار اقتصادی به ملت، اشتغالزایی و پرداختن به تولیدات داخلی با به کارگیری نیرون جوان کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امام جمعه دیواندره افزود: وظیفه دست اندرکاران و مسوولان نظام برای جامه عمل پوشاندن به شعار امسال مشخص و واضح است و در این راستا باید اوج توان خود را نشان دهند و با همت بلند خویش برای عملی‌کردن این شعار مبارک اقدام کنند.

ماموستا خالدی با بیان اینکه برای شروع باید از سرمایه‌های داخلی استفاده کرد، افزود: برای جذب سرمایه و سرمایه‌گذاران خارجی هم تدابیری اندیشیده شود و از بنگاه‌های خرد و کلان برای اشتغال جوانان و خودکفانمودن آنها با واگذاری وام‌های کم‌بهره توسط بانک‌های عامل استفاده کرد.

وی بکارگیری نیروی جوان در راستای شادابی، رونق اقتصادی، تولید و اشتغال را لازمه تحقق شعار امسال دانست.

امام جمعه دیواندره تاکید کرد: سرمایه‌داران استان هم می‌توانند با سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، برای اشتغال‌زایی جوانان و نجات آنها از گرداب بیکاری، فقر و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی همت کنند و حتی از لحاظ شرعی هم بر آنها لازم و واجب است.

ماموستا خالدی به ظرفیت بالای ثروت‌های خدادادی و طبیعی در کشور و به ویژه استان کردستان اشاره کرد و گفت: استفاده بهینه از این پتانسل‌های طبیعی، عزم ملی و همت همگانی را برای رونق بخشیدن به اقتصاد و اشتغالزایی را می‌طلبد.

وی در پایان رونق اقتصادی را مهم‌ترین عامل پیشرفت هر کشوری دانست و گفت: روند افزایش نرخ بیکاری عامل نگران‌کننده‌ای است و این در حالی است که بسیاری از ظرفیت‌های داخلی بدون بهره‌برداری، دست‌نخورده مانده است که با استفاده از آنها معضل بیکاری برطرف می‌شود.

امام جمعه دیواندره گفت: اتستان کردستان به تبع کشور، ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی زیادی دارد که بصورت بالقوه مانده است که اگر آنها را به فعلیت درآوریم به نوعی به تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» کمک می‌کند.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱