شهردار دیواندره گفت: شعر معروف «دیواندره شاری ئه‌وین» به صورت المان ساخته شده و در اسرع وقت در این شهر نصب می‌شود.

ناصح محمدخانی  اظهار کرد: شهرداری دیواندره به مناسبت آغاز سال جدید با نصب المان‌های نوری در سرتاسر خیابان‌ها چهره این شهر را به کلی تغییر داد.

شهردار دیواندره تصریح کرد: شعر «دیواندره شاری ئه‌وین ئه‌و شاره‌یه تیدا ده‌‌ژیم» که توسط ملاعمر صالحی‌صاحب شاعر نامدار کرد سروده شده و بسیار در بین شهروندان معروف است، بصورت یک المان ساخته می‌شود.

وی افزود: کار ساخت این المان رو به پایان است و در اسرع وقت در مکانی مناسب در داخل شهر نصب خواهد شد.

محمدخانی تصریح کرد: دیواندره شهر بی‌روحی بود با کارهای که در روزهای گذشته انجام شده و کارهای که در دست اقدام داریم، جان تازه‌ای به شهر خواهیم داد در حال حاضر سرتاسر خیابان‌های دیواندره را با استفاده از المان‌های نوری به شکل گل زینت بخشیده‌ایم.

وی افزود: در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه سه عدد المان کتاب در سه پارک سطح شهر نصب و در ورودی و خروجی شهر هم ۲۰عدد برای استفاده مردم و مسافران نصب خواهد شد.

شهردار دیواندره گفت: ساخت و نصب ست کامل وسایل بازی در پارک‌های ولایت، ملت، شانو و بوستان‌های محلی هم در دستور کار شهرداری است.

محمدخانی همچنین از نصب بزرگترین المان استان در دیواندره خبر داد و افزود: بلندترین و سنگین‌ترین المان استان کردستان در میان ۲۹ شهر استان با ۱۵ متر ارتفاع و بیشتر از ۱۰ تن وزن که فرایند ساخت آن در حال انجام است در یک ماه آینده در میدان امام خمینی دیواندره نصب خواهد شد.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱