فرماندار شهرستان دیواندره گفت: توسعه بخش کشاورزی با رویکرد اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز تحقق شعار تولید و اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دیواندره، جعفر توان شامگاه دوشنبه در بازدید از ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی دیواندره، اظهار کرد: کشاورزان باید تلاش و همت بیشتر برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، تولید را در واحد آب و زمین افزایش دهند و این مسئله با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و قرارگیری در منطقه گرم و نیمه‌خشک کره زمین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: باید ضایعات در بخش کشاورزی به حداقل برسد و از پسماندهای زائد محصولات غله‌ای مانند گندم برای تولید انرژی پاک استفاده شود که نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا و کمک به اقتصاد کشور است.

توان افزود: تعداد ۳ ایستگاه پمپاژ فعال در شهرستان وجود دارد که ۳۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را زیرپوشش قرار داده‌اند.

فرماندار دیواندره بیان کرد: ایستگاه پمپاژ روستای تازه‌آباد هیجان در حال احداث و ایستگاه پمپاژ هزارکانیان تکمیل شده و خط انتقال آن درحال احداث است که با بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها ۴۷۰ هکتار از اراضی دیم شهرستان به اراضی آبی تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: بازدیدی که از ایستگاه پمپاژ تازه‌آباد هیجان شد با پیگیری‌هایی که صورت گرفته امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از این طرح باشیم.

توان توسعه زیرساخت‌های کشاورزی را حائز اهمیت دانست و افزود: شهرستان دیواندره ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی دارد که باید با برنامه‌ریزی و استفاده از روش‌های علمی به یک توانمندی درون‌زا که یکی از برنامه‌های سیاست اقتصاد مقاومتی است، برسیم.