مدیر آب و فاضلاب شهری دیواندره گفت: اتمام پروژه‌های ملی تصفیه‌خانه آب و تصفیه‌خانه فاضلاب دیواندره نیازمند ۳۳ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش بارانی خبر، خالد مقصودی اظهار کرد: شرکت آبفا دیواندره ۵ طرح در دست اجرا دارد که دو طرح ملی و سه طرح استانی است.

مدیر آب و فاضلاب شهری دیواندره با اشاره به اهمیت پروژه‌های دیواندره، گفت: طرح تصفیه‌خانه آب دیواندره که آب مجتمع اوباتو، شهر دیواندره و شهر زرینه را تامین می‌کند دارای ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و برای تکمیل این پروژه که در حال حاضر غیرفعال است، ۱۶ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

وی اضافه کرد: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دیواندره نیز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل این طرح نیاز به ۱۷ میلیارد تومان اعتبار است.

مقصودی اذعان داشت: این پروژه کمک شایانی به بخش کشاورزی، رفع آلودگی و بوی نامطبوع می‌کند و منجر به اشتغال‌زایی هم خواهد شد.

وی بیان کرد: سه طرح استانی شامل اصلاح شبکه آب، اصلاح شبکه فاضلاب و تکمیل خطوط انتقال آب است که اجرای این طرح‌ها آغاز شده و تا حدودی هم پیشرفت رد.

مدیر آبفا دیواندره تصریح کرد: در سال گذشته به میزان ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۴ مترمعکب آب در شهرهای دیواندره و زرینه که زیر پوشش این اداره هستند فروخته شده است.

این مسوول درباره تعویض کنتورهای خراب و فرسوده گفت: ۵۷۲ دستگاه کنتور در شهرهای دیواندره و زرینه تعویض و ۶ مورد انشعاب غیرمجاز به مجاز تبدیل شده است.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱