فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه هماهنگی برگزاری مراسمات دفاع مقدس اظهار داشت: در زمانی که نظام جمهوری اسلامی ایران نوپا بود جنگی نابرابر به کشور ایران تحمیل شد در آن زمان استکبار جهانی به مانند امروز دنبال برنامه های خود در منطقه بود.
جعفر توان گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران که هیچ وقت نخواسته است تحت سلطه کشور دیگری قرار بگیرد امام راحل دستور سازماندهی نیروها را دادند و در راستای فرهنگ ایثار و شهادت همه آحاد مردم آماده مقابله با دشمن بودند.
وی اضافه کرد:  رژیم بعث و حامیانشان محاسباتی داشتند که در حداقل زمان ایران را به اشغال خود در آورند اما ایران بدون کمک گیری از بیگانگان اجازه نداد حتی یک وجب  از خاک آن به دست دشمن بیفتد.
توان بیان کرد:  آن چیزی که در ۸ سال دفاع مقدس اتفاق افتاده است امروز باید در جامعه منعکس کنیم  دفاع مقدس  یک گنجینه به تمام معنا است باید به جامعه و نسل آینده منتقل کنیم و به مردم بگوییم دفاع مقدس یک حماسه بود.در حالی که کشور عزیزمان در تحریم و محاصره بود اما نیروهای انقلابی در جبهه های جنگ با تمام توان به پیروزی رسیدند.
فرماندار دیواندره با اشاره به اینکه در اوایل جنگ نوپا و آمادگی کامل نداشتیم گفت: از معجزات الهی است که به مقتدرترین کشور از لحاظ  امنیتی و نظامی تبدیل شده ایم. باید با همدیگر تعامل و همفکری داشته باشیم تا بتوانیم در راستای آرمان های انقلاب اسلامی گام برداریم.
انتهای پیام/