انتشار اسامی نماینده های امضا کننده طرح سوال از رییس جمهور، نکته ای جالب در دل خود داشت و آن هم اینکه بسیاری از نمایندگان مناطق محروم و پر مشکلی مانند کردستان سوالی از رییس جمهوری ندارند!

 

مسئله سوال از رییس جمهور و چانه زنی های سیاسی پشت پرده این ماجرا و حتی میزان اثرگذاری این کار بر تسریع در رسیدگی به مشکلات و… را هم کنار بگذاریم، اینکه چه ترکیبی از نمایندگان مجلس در فکر مورد خطاب قرار دادن رییس جمهور برای حل مشکلات هستند، جالب توجه است.

سوال از رییس جمهور به نتیجه برسد یا نرسد، این موضوع برای افکار عمومی مردم مناطق محروم جالب خواهد بود که با وجود بی توجهی های گسترده به رفع مشکلات در این مناطق چگونه نماینده های آنان در مجلس سوالی از رییس جمهور ندارند.

این موضوع در مورد استان کردستان با توجه به عقب ماندگی ها و وعده های بر زمین مانده دولت های یازدهم و دوازدهم از یک سو و رای بالای مردم این استان به حجت الاسلام حسن روحانی از سوی دیگر از اهمیت دو چندانی برخوردار می شود.

 این را اگر کنار مواضع نماینده های مردم کردستان در مجلس بعد از انتخابات ۹۶ قرار دهیم نبود نام برخی از این نماینده ها در این لیست پر ابهام تر می شود.

سید احسن علوی و منصور مرادی تنها نمایندگان کردستان هستند که طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده اند اما محسن بیگلری، سید مهدی فرشادان، علیمحمد مرادی، حمد الله کرمی دیگر نمایندگان کردستان در مجلس این طرح را در حالی امضا نکرده اند که در این مدت مواضعی به شدت انتقادی نسبت به عملکرد دولت داشته اند.

 زنگ زدن چرخ های اقتصاد، موضوعات مربوط به مرز ها و معیشت مردم، تخصیص نیافتن سهم استان کردستان از آب استان، وضعیت جاده های استان، بودجه ضعیف عمرانی استان، به نتیجه نرسیدن منطقه آزاد بانه- مریوان و ده ها گزاره دیگر را می توان در اظهارات انتقادی این نمایندگان در این مدت سراغ گرفت و حال سوال افکار عمومی مردم در این مورد از نماینده هایشان که این مشکلات را به حق در این مدت گوشزد کرده اند، این است که آیا این معضلات بر طرف شده است؟

 اقدامی عملی برای رفع آنها آغاز شده است یا حتی قول و تضمینی برای عملیاتی شدن وعده های بی شمار دولت در این مدت به نمایندگان داده شده است که دیگر از رییس جمهور سوال ندارند؟ اگر اینگونه است بهتر است نمایندگان محترم آنها تشریح کنند و اگر نه شاید بهتر باشد پاسخی صریح و به دور از توجیه به افکار عمومی بدهند چرا نمامشان در این لیست دیده نمی شود؟

 سوال از رییس جمهور به جریان بیفتد یا نه این سوال افکار عمومی اگر پاسخی درخور دریافت نکند به طور قطع بر اعتماد مردم کردستان به نماینده هایشان در مجلس ضربه خواهد زد.

 نکته جالب تر اینکه هیچ یک از این نماینده های مجلس جزو لیست امید هم نبوده اند که توجیه مان این باشد شاید در قالب تصمیمات یک فراکسیون مجلس برای حمایت از دولت در فشار بوده باشند.

منبع /کردپرس

انتهای پیام/۹۲۰۰۱