حاشیه های سفر استاندار کردستان به دیواندره

استاندار کردستان در سفر یک روزه به دیواندره طرح های متفاوتی را کلنگ زنی و افتتاح کرد که توسط سه بخش خصوصی، دولتی و خیرین احدث و تعدادی نیز در ابتدای ساخت بود.

به گزارش بارانی خبر، صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته دولت بهمن مرادنیا استاندار کردستان به همراه جمعی از مدیران کل سفری یک روزه به شهرستان دیواندره داشت که در ابتدای ورود با حضور در مزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و با خانواده شهیدان سبحانی دیدار و گفت و گو کرد. در ادامه مراسم سردیس ابراهیم الله مرادی جهادگر شهید در ساختمان جهاد کشاورزی دیواندره توسط استاندار کردستان رونمایی شد.

پروژه های آموزشی

امروز توسط استاندار کردستان مدرسه روستای نساره سفلی با متراژ ۱۳۷۰ متر مربع و هزینه ۱۶۰ میلیون تومان ساخته شده توسط فرهنگیان دیواندره، یک مدرسه خیر ساز با هزینه ۲۴۴ میلیون تومان در روستای وزیر و دو مدرسه دولتی نیز در روستاهای سرقلعه و گادمه گتر با مجموعا هزینه ۴۵۳ میلیون تومان افتتاح شد.

همچنین همزمان ۲۴ کلاس در قالب ۱۰ در مدرسه در روستاهای شهرستان دیواندره کلنگ زنی و ۱۰ کلاس درس نیز در قالب سه مدرسه در حال تکمیل است از منابع استانی اعتباراتی برای ساخت هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه و ساخت کانون شهید رشیدیان در نظر گرفته شده است.

در حاشیه کلنگ زنی و افتتاح پروژه های آموزشی طی مراسمی از خیرین مدرسه ساز و رتبه چهارم منطقه ۳ کنکور سراسری رشته علوم تجربی با لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

پروژه های ورزشی

با توجه به نیاز و پتانسیل شهرستان در ورزش های رزمی یک خیر جوان هزینه ساخت احداث خانه ووشو در لکه ورزشی مسکن مهر ۵۰۴ واحدی شهر دیواندره را بر عهده گرفت این خانه در ۶۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان توسط خیر ورزشی و فرمانداری ساخته خواهد شد.

در ادامه برنامه های استاندار کردستان زورخانه شهر زرینه افتتاح شد. این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع احداث شده است در حاشیه افتتاح  هیات ورزش های زورخانه ای و پهلوانی به اجرای حرکات ورزشی پرداختند و برای دقایقی استاندار کردستان و همراهان نظاره گر این حرکات بودند. همچنین از مراحل ساخت استخر سرپوشیده دیواندره نیز بازدید شد.

بخش خصوصی و سرمایه گذاری

شهرداری دیواندره با سهم بندی شهرداری ۳۰٫۵ و سرمایه گذار ۶۹٫۵ عملیات ساخت ساختمان پزشکان به سرمایه گذار سپرده است این ساختمان در زمینی به مساحت ۴۷۰ متر مربع در ۶ طبقه با کاربری تجاری، اداری و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد امروز با حضور استاندار کردستان این پروژه کلنگ زنی شد. همچنین در این مراسم بصورت همزمان کلنگ آماده سازی اراضی تعاونی کامیون داران بر زمین زده شد.

در ادامه بازدید و افتتاح طرح های بخش خصوصی مرکز معاینه فنی زرینه با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان که ۱۵۰ میلیون آن تسهیلات اشتغال پایدار روستایی است افتتاح شد. همچنین از سایت بوجاری و کارخانه قند واقع در محدوده روستای رشید آباد بازدید بعمل آمد.

پروژه جایگاه دو منظوره عرضه سوخت با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سهم تسهیلات بانکی از محل اشتغال فراگیر با اشتغالزایی ۷ نفر در شهر زرینه کلنگ زنی شد.

کارخانه تولید لبنیات پاستوریزه شرکت سپهر لبن کردستان با اشتغال زایی ۲۵ نفر و اعتبار ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح شد مساحت این طرح ۱۷۰۰ متر مربع و ظرفیت تولید سالانه ۷۱۸۰ تن انواع لبنیات را دارد.

استاندار کردستان به همراه مسئولان استانی و شهرستانی از پروژه رفاهی تفریحی سپهر تابناک غرب کردستان با اشتغالزایی ۱۲۰ نفر بازدید کرد. این طرح شامل تالار همایش، تالار عروسی، جایگاه سوخت و استخر سرپوشیده است.

پروژه تولید گل رز شاخه بریده با تولید ۱۲ میلیون شاخه گل در سال و میزان سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد . این طرح ۸۵ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد و مدت زمان اجرای طرح ۱۲ ماه است.

طرح های بخش دولتی

در پروژه های بخش راه ۴٫۲ کیلومتر بزرگراه مسیر زرینه به طرف سقز و همچنین ۲۵ کیلومتر انواع روکش آسفالت و ۱ کیلومتر ماسه آسفالت همزمان توسط استاندار کردستان افتتاح شد.

در بخش کرفتو ۱۹ طرح شامل اصلاح و ساماندهی جایگاه زباله، احداث و فنس کشی گورستان و احداث زمین فوتبال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

همچنین در بخش سارال ۱۷ طرح شامل احداث پل کوله، ساماندهی معابر، سیستم دفع فاضلاب و اجرای کانال های هدایت سیلاب با اعتباری بالغ بر ۷۲۴ میلیون تومان بصورت همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

گازرسانی به هفت روستای دیواندره با تعداد انشعاب مجموعا ۵۳۱ مورد و اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید. همچنین در روستایی هزارکانیان ۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی در طرحی با اعتبار بیش از ۵ میلیارد تومان به زمین های زراعی آبی تبدیل شد.

پروژه احداث ساختمان پلاتو دیواندره امروز در راستای گرامیداشت هفته دولت با حضور استاندار کردستان ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از مسئولان در این شهرستان کلنگ زنی شد.این سالن پلاتو در زمینی به مساحت ۲۶۵ مترمربع با ظرفیت ۱۵۰ نفر احداث خواهد شد. اعتبار مورد نیاز این پروژه را ۸۰۰ میلیون تومان است ۵۰۰ میلیون تومان آن از محل اعتبارات شهرستانی و ۳۰۰ میلیون تومان هم توسط وزارت فرهنگ و ارشاد تامین می شود.

طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود استاندار کردستان به مانند سفرهای قبلی در شورای اداری شهرستان شرکت و دیداری با شورای شهر و فعالان اجتماعی و سیاسی داشته باشد اما به دلیل کمبودوقت این جلسات لغو شد و استاندار کردستان تعهد کرد کمتر از ۱۰ روز دیگر به این شهرستان برگردد.

انتهای پیام / کردپرس