به گزارش بارانی نیوز ، دوره آموزشی سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان دیواندره ویژه مأمورین سرشماری با حضور سرپرست فرمانداری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مدیر فنی مرکز آمار استان در محل سالن ترویج جهاد کشاورزی برگزار شد.

سرپرست فرمانداری دیواندره گفت: سرشماری نقش اصلی در نظام ملی آمارهای کشاورزی کشور دارد و برنامه ریزی های بخش کشاورزی بر پایه ی آن استوار خواهد بود.

بهرام فاتحی تصریح کرد: مهمترین مزیت و ظرفیت شهرستان کشاورزی است به طوری که اقتصاد بیش از ۶۵ درصد مردم دیواندره مستقیماً از بخش کشاورزی تأمین می شود.

مدیراجرای سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان دیواندره با تاکید بر اینکه آمار درست به اقتصاد خانواده ها کمک می کند افزود: هر کدام از شما مأمورین سرشماری می توانید بر روی برنامه ریزی شهرستان تأثیر گذار باشید.

فاتحی به نوع برخورد و رفتار مأمورین سرشماری در اعتمادسازی مردم اشاره کرد و افزود: آمارگیری یک نوع مصاحبه است که اولین قدم برای گرفتن آمار درست ایجاد رابطه منطقی و صمیمی با مخاطب است.

وی ابراز داشت: مشکلات فرهنگی در ارائه آمار صحیح وجود دارد که با تبلیغات و اعتمادسازی باید مردم را به دادن آمار درست تشویق کرد.

وی اضافه کرد: دولت با برگزاری این دوره از سرشماری عزم جدی دارد تغیراتی را در بخش کشاورزی کشور ایجاد کند.

سرپرست فرمانداری دیواندره خاطرنشان ساخت: سرشماری عمومی کشاورزی به منظور دریافت آخرین اطلاعات کشاورزان برای تقویت زیرساخت های این بخش انجام می شود.

وی بیان کرد: در این سرشماری اطلاعاتی از سطح زمین های کشاورزی، باغ ها، ماشین آلات کشاورزی و گلخانه ها از کشاورزان و بهره برداران دریافت می شود.

مدیراجرای سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان دیواندره برنامه ریزی برای آینده را نیازمند اطلاعات و آمار درست دانست و یادآور شد: آمار درست و صحیح ارائه شده در این بخش به برنامه ریزی علمی از نیازهای کشاورزان کمک می کند و اثرات مثبت آن نیز به کشاورزان منطقه برمی گردد.