کتابخانه ویژه بانوان در روستای احمد آباد سارال با همکاری امور بانوان فرمانداری شهرستان دیواندره و کتابخانه عمومی افتتاح شد.

به گزارش بارانی خبر، مشاور امور بانوان فرمانداری می گوید: تصمیم گرفتیم به صورت فصلی در یکی از روستاهای دارای پتانسیل کتابخانه بانوان احداث خواهیم کرد. امروز هم با همت کتابخانه عمومی دیواندره اولین کتابخانه ویژه بانوان در سطح شهرستان در روستای احمد آباد افتتاح شد.
توران فتحی ادامه داد: برنامه های فرهنگی و هنری را هم در این روستاها به صورت نشست کتابخوان برگزار خواهیم کرد و روستائیان را به کتابخوانی تشویق خواهیم کرد. سعی شده است کتابهای پرطرفدار و مورد استفاده اهالی روستا در این کتابخانه ها قرار گیرد.
وی افزود: هر چه بانوان جامعه ما آگاه تر باشند معضلات و آسیب های اجتماعی کاهش می یابد  با همت کتابخانه های عمومی دیواندره در مرحله اول ۸۰ جلد کتاب و ۷۰ نسخه مجله مناسب در کتابخانه احمد آباد قرار گرفت.
فتحی تصریح کرد: دهیاری روستا هم متعهد شده قفسه و وسایل مورد نیاز کتابخانه را تهیه کند همچنین جا دارد از بخشدار سارال، دهیار و مردم روستا که ما را مورد استقبال قرار دادند تشکر کنم.