بخش سارال دیواندره با توجه به عقب ماندگی در توسعه یکی از بخش های محروم کردستان است.

 

 عضو شورای بخش سارال اظهار داشت: با توجه به محرومیت های بخش سارال تعدادی از روستای های این بخش در حال تخلیه شدن هستند و مردم می خواهند به سمت شهرها مهاجرت کنند.

انور شعبانی ادامه داد: سارال از وجود سدها منفعتی نبرده است سد آله دره سفلی مطالعات آن انجام شده و همینطوری رها شده و روستاهای اطراف سد سیازاخ هم در بخش سارال استفاده ای از این سد ندارند.
وی می افزاید:با توجه به نامناسب بودن برخی از جاده های روستایی بخش سارال با کمترین بارش این راه ها مسدود و تردد را با مشکل مواجه می کند. همچنین  اینترنت و آنتن دهی موبایل در این بخش بسیار نامناسب است و کار خاصی در این ارتباط انجام نشده است.
شعبانی بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات این است سرما در این بخش زود شروع می شود اما هزینه گاز مانند فصل گرما محاسبه می شود و مردم مجبور به پرداخت هزینه بیشتر هستند.
وی گفت:برای رونق اقتصادی نیاز است دامپروری را تقویت و جاده مریوان به دیواندره را تکمیل کرد.
فرماندار دیواندره گفت: فاز اول مجتمع آبرسانی اوباتو به بهره برداری رسیده اما مشکلاتی دارد در حال رفع آن هستند. دستگاه های دیواندره باتوجه به منابع در اختیار تلاش خوبی در راستای توسعه دارند.
جعفر توان ادامه داد: متاسفانه تعدادی از مدیر کل ها خلف وعده می کنند و قولهای خود را عملی نمی کنند.
وی افزود: کل اعتبارات شهرستان  ۵۰ میلیارد تومان بود که بیش از ۴۸ میلیارد را برای روستا ها گذاشتیم. و از آن یک سوم را به احداث راه روستایی اختصاص دادیم.
توان بیان کرد: پل روستای کوله بدون یک ریال از تملک دارایی و با هزینه ۳۱۵ میلیون تومان احداث کردیم.
انتهای پیام