مدیرکل ورزش و جوانان کردستان از نایب قهرمانی مهران شهبازی ورزشکار این استان در مسابقات بین المللی بدمینتون کنیا خبر داد.

 
حامد جولایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی بدمینتون کنیا در نایروبی، پایتخت این کشور برگزار شد.

وی افزود: در این مسابقات ۱۳ کشور خارجی به مدت سه روز در دو بخش یک نفره و دو نفره با هم به رقابت پرداختند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: مهران شهبازی بدمینتون‌باز کردستانی در بخش یک نفره در دور اول مقابل ورزشکار اتریشی با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

جولایی خاطرنشان کرد: در ادامه این مسابقات، تیم دونفره مهران شهبازی و فرزین خانجانی در مصاف با تیم دونفره قدرتمند اتریشی پیکار نمودند و در پایان با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسیدند.

وی افزود: همچنین این تیم دونفره در مصاف با تیم دونفره کنیا و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسیدند و راهی دیدار نیمه نهایی شدند.

به گفته این مسئول در دیدار مرحله نیمه نهایی بین مهران شهبازی و فرزین خانجانی و دو بازیکن از کشورهای اسلواکی و جمهوری چک برگزار شد که تیم دونفره شهبازی و خانجانی توانست با نتیجه ۲ بر صفر به برتری دست یابد و راهی فینال شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان تصریح کرد: در دیدار فینال تیم دونفره بدمینتون کشورمان شامل فرزین خانجانی و مهران شهبازی با تیم دونفره دیگری از ایران به نام‌های سروش اسکندری و حسن متقی به رقابت پرداختند که در پایان تیم دونفره سروش اسکندری و حسن متقی توانست با نتیجه ۲ بر صفر دیگر تیم ایرانی را شکست دهد و مدال طلا را بدست آورد.

جولایی اظهار کرد: مهران شهبازی ورزشکار کردستانی و هم‌تیمی وی با این نتیجه به نایب قهرمانی این رقابت‌ها بسنده کردند.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات بین‌المللی بدمینتون کنیا با حضور کشورهای ایتالیا، کانادا، اتریش، لهستان، چک، اسلواکی، هند، ایران، اوگاندا، موریتانی، زامبیا، نیجریه و کشور میزبان برگزار شد.

به گفته جولایی، مهران شهبازی بدمینتون‌باز اهل شهرستان دیواندره کردستان با پشت سر نهادن چهار مرحله اردوی آمادگی توسط کمیته فنی فدراسیون انتخاب و به رقابت‌های بین‌المللی کنیا اعزام شد.