مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: آموزش‌های کارآفرینی یکی از برنامه‌های این سازمان است که در این استان به جد دنبال می‌شود.

به گزارش بارانی نیوز ظهر امروز کلاس آموزش کارآفرینی ویژه دهیاران با حضور مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان در در دیواندره برگزار شد.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان کردستان در این کارگاه گفت: برای توسعه کارآفرینی در روستاها بحث کارآفرینی دهیاران را در اولویت قرارداده‌ایم و به روستاییان کارآفرینی را آموزش خواهیم داد.

سیدجمیل احمدی افزود: متاسفانه فرهنگ کار در جامعه ما ضعیف است و در این راستا باید مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های شهرستان دیواندره در نظر گرفته شود.

احمدی درباره ظرفیت‌های شهرستان دیواندره در زمینه کارآفرینی، گفت: ظرفیت‌های موجود در روستاها باید شناسایی شوند و دهیاران به عنوان نماینده دولت و رابط مردم در این راستا به ما کمک کنند.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: آموزش‌های کارآفرینی یکی از برنامه‌های این سازمان است که در این استان به جد دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از بی‌نظیرترین ظرفیت‌های موجود در شهرستان دیواندره دامپروری است که البته باید از این ظرفیت به نحو دیگری استفاده شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کردستان افزود: خام‌فروشی یکی از مشکلات است که از بین برود و از طریق تشکیل تعاونی‌های واقعی و چند نفره صنایع تبدیلی را راه‌اندازی کرد.

احمدی در مورد دیگر ظرفیت‌های ایجاد اشتغال و کسب درآمد در دیواندره را تولید۲۲ درصدی حبوبات استان کردستان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: اگر از ظرفیت آب و هوا و فضای گردشگری شهرستان دیواندره به نحو احسن بهره‌برداری شود قطعاً بازدهی و اشتغال فراوان در این حوزه محقق خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: ایجاد تعاونی برای فروش محصولات ضروری است و با این روش و با انجام تبلیغات می‌توان بازار را در دست گرفت و زمینه جذب سرمایه‌گذاران را فراهم کرد.

وی در پایان در مورد کارآفرینی گفت: تنها یکی از مولفه‌های کارآفرینی بحث مالی است بلکه باید به دیگر مولفه مانند مدیریت و درست نظارت کردن توجه داشت.