بدنسازی فقط قرص و آمپول نیست

با شنیدن کلمه ورزش ناخودآگاه سلامتی و تندرستی ، قهرمانی و پهلوانی در ذهنمان نقش می بندد.برخی تنها به عادت هر روزه و برای سالم ماندن ورزش می کنند و عده ای نیز البته به دنبال رقابت سالم با دیگران در میادین ورزشی هستند . کردستان نیز در عرصه ورزش حرف های زیادی برای گفتن دارد و این بار سرغ «فواد امیری» قوی ترین مرد کردستان در وزن ۱۰۵- کیلو رفته ایم . وی که تمرینات ورزشی را از سال ۸۲ در رشته پاورلفتینگ آغاز کرده ، تاکنون موفقیت های زیادی به دست آورده است که از آن می توان به حدود ۲۰ قهرمانی در پاورلیفتینگ و تک حرکت لیفت و همچنین ۲بار کسب عنوان قهرمان قهرمانان در حرکت لیفت و همچنین نایب قهرمانی قوی ترین جوانان استان در سال ۸۸ اشاره کرد . این ورزشکار با خبرنگار بارانی نیوز دیواندره  به گفت و گو نشست که در ادامه می خوانید.

در مسابقات قویترین مردان استان چه مقامهای کسب کرده اید؟

سال ۱۳۹۱ مسابقاتی در مریوان برگزار شد که موفق شدم در وزن ۱۰۵- به فینال راه پیدا کنم، اما با گسترش تمرینات امسال توانستم در مسابقات قویترین مردان کردستان که در دیواندره برگزار شد مقام نخست را کسب و به مسابقات کشوری راه پیدا کنم.

استاندارد های لازم برای تمرین این رشته ورزشی در دیواندره وجود دارد؟

نه ، برای تمرین کردن در این رشته دستگاهی وجود ندارد. البته با توجه به علاقه ام به این رشته، با هزینه شخصی چند فقره از این آیتم ها را طراحی کردم و در حال تمرین با هستم تا به موفقیت دست یابم.

در روز چند ساعت تمرین می کنید؟

در مجموع هفته ای ۲۰ ساعت تمرین می کنم.وسایل را  در قسمتی از حیاط اداره ورزش و جوانان قرار داده ام و در آنجا به انجام تمرینات می پردازم. که این موضوع فقط در فصل گرما امکان پذیر است، اما برای فصل و روزهای سرد جایی برای تمرین ندارم. اگر در فصل سرد یک سالن در اختیارم قرار دهند قول قهرمانی در این مسابقات را می دهم.

خودتان مکمل مصرف می کنید؟ با فروش آن در سالن تمرین موافقید؟

باتوجه به سود زیادی که از فروش مکمل ها به دست می آید، اما هرگز این کار را انجام نمی دهیم چون بیشتر مکمل های موجود در سالن ها تقلبی است و همیشه به ورزشکاران توصیه می کنم که اگر نیازی احساس می کنند ، مکمل های مصرفی  خود را از داروخانه ها تهیه کنند. خودم هم بیشتر از یک تغذیه اصولی و علمی پیروی می کنم و خیلی کم سراغ مکمل های داروخانه ای می روم.

 

در زمینه آموزش جوانان علاقه مند نیز فعالیت می کنید؟

یک سالن ورزشی پرورش اندام و بدنسازی دارم که این سالن حدود ۱۵۰ عضو ثابت دارد که در آنجا تمرین می کنند در یک سال گذشته به صورت تیمی  ۳ بار قهرمان و ۱ بار نایب قهرمان ۵ دوره از مسابقات برگزار شده در استان شده ایم. وناگفته نماند  ۶ بار هم افراد باشگاه در مسابقات کشوری صاحب قهرمانی به صورت انفرادی شده اند.

 باتوجه به استعداد جوانان دیواندره ای در ورزش های قدرتی ، چه توصیه هایی به آنها دارید؟

جوانان باید به این موضوع واقف باشند که بدنسازی فقط قرص و آمپول نیست بلکه جوانان باید به تمرینات علمی توجه کنند و قدرت خود را فقط با روش ها و تمرینات علمی و تحت نظر مربی افزایش دهند.