نمایندگان به جای عزل و نصب های سفارشی به فکر توسعه کُردستان باشند

سردار محمد حسین رجبی در نشست با اصحاب رسانه کردستان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شده بود در پاسخ به سوال اختصاصی خبرنگار کُردتودی مبنی بر اهمیت جذب سرمایه گذار خصوصی در کُردستان جهت تحقق و عملیاتی شدن بحث اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مسئولان در تلاش برای جذب سرمایه گذار خصوصی برای توسعه ی کردستان هستند.

  وی افزود: سپاه هم به تمامی سرمایه گذارانی که می خواهند در کردستان سرمایه گذاری کنند این اطمینان را می دهد که در هر گوشه ای از این استان می خواهند کار انجام دهند امنیت کامل و صد درصدی برقرار است.

 سردار رجبی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار کُردتودی مبنی بر این که یکی از نمایندگان کردستان در گفتگو با شبکه استانی  از وجود دست هایی پنهان برای جلوگیری از سرمایه گذاری در کُردستان خبر داده است و از  روند پیچیده صدور مجوز برای سرمایه گذاران در کُردستان انتقاد داشته است گفت:یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس رفع مشکل توسعه حوزه انتخابی است و بهتر است این نمایندگان به جای صرف هزینه و وقت استان در عزل و نصب ها سفارشی به فکر توسعه استان کردستان و جذب سرمایه گذار باشند و از نمایندگان سایر استان ها یاد بگیرند.

 فرمانده سپاه کردستان با اشاره به اختصاص اعتبار توسط سپاه برای  ۹۸۳طرح تولیدی زود بازده در کردستان گفت: این طرح ها به صورت واقعی در حال اجرا هستند و سپاه برای جلوگیری از صرف احتمالی این اعتبارات توسط اعتبار گیرنده در جاهای دیگر، زیر ساخت را برای فرد متقاضی آماده می کند، به عنوان مثال در طرح ایجاد مرغداری، سپاه دستگاه های جوجه کشی را خریداری نموده و در اختیار تولید کننده قرار خواهد داد.

 سردار رجبی گفت:هرکسی در استان به اسم شیعه یا سنی  بحث های اختلافی را مطرح کند مزدور دشمن است و سپاه با کسانی که در پی اختلاف افکنی میان مردم مسلمان کردستان باشند برخورد قاطع خواهد نمود.

 فرمانده سپاه بیت‌المقدس از معابر کولبری در مرزهای استان به عنوان کانال تامین معیشت مرزنشینان نام برد و گفت: سپاه بیت‌المقدس از معابر مرزی کولبری قانونمند حمایت می‌کند و اگر اشتغال پایدار در کُردستان ایجاد شود سپاه اولین مخالف پدیده کولبری در مرزها خواهد بود.

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان افزود: در حال حاضر بالغ بر ۱۲۰۰۰ نفر کول بر در کُردستان وجود دارد که اگر معابر کول بری بسته شود معیشت هزاران خانواده با مشکل اصلی مواجه خواهد شد