مدیرکل دفتر امور روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از افزایش ضریب نفوذ آموزش‌های مهارتی در روستاها و مناطق عشایری و شناسایی مشاغل بومی در روستاها خبر داد.

به گزارش بارانی نیوز حسن کشاورز صبح امروز در جریان سفر به شهرستان دیواندره و دیدار با معاون فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: روستاها باید مستقل شوند و با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بتوانند مهارت مورد نیاز خود را کسب کرده و از آن بهره ببرند.

کشاورز خاطرنشان کرد: هدف ما پرورش مربیان بومی است و به‌منظور تحقق این مهم بهره‌گیری از ظرفیت روستائیان برای آموزش را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

وی تصریح کرد: دفتر امور آموزش روستایی به‌منظور سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، راهبری و نظارت کلان در توسعه آموزش‌های روستایی، کشاورزی، عشایری و مناطق محروم از اواخر سال ۸۶ تشکیل و فعالیت خود را در راستای تحقق این اهداف آغاز کرده است.

به گفته مدیرکل دفتر امور روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، ارائه خدمات گسترده‌ در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نقش آنها در ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقشار مختلف در سطح روستاها، کانون‌های عشایری و مناطق محروم از مهم‌ترین اهداف تشکیل این دفتر در سطح کشور و استان‌های مختلف بوده است.

کشاورز در ادامه با اشاره به تضمین بازار محصولات تولید شده، گفت: دعوت از کارآفرینان برتر کشور و بهره‌گیری از ایده‌های آنها در سایر نقاط از مباحثی است که به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: افزایش و تثبیت سرانه‌ آموزش روستایی و عشایری، افزایش ضریب نفوذ آموزش مهارتی در روستاها و مناطق عشایری و شناسایی مشاغل بومی و جدید روستایی از مهم‌ترین برنامه‌های آینده این دفتر در سطح کشور به‌ویژه در مناطق محروم و دورافتاده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در پایان خاطرنشان کرد: توسعه آموزش کارآفرینی روستایی، شناسایی صنایع کوچک روستایی، پیگیری استمرار نیازسنجی و تهیه تقویم آموزشی، توسعه آموزش بازارمحور، تولید، بازاریابی و فروش، پیگیری امور مرتبط با ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و نظارت میدانی بر آموزش‌‌های روستایی و عشایری نیز از دیگر برنامه‌های دفتر امور آموزش روستایی فنی و حرفه‌ای در آینده خواهد بود.