مدیرکل ورزش و جوانان کردستان بر ضرورت فعال‌سازی کبدی در تمامی شهرستان‌های این استان تأکید کرد.

بارانی نیوز – حامد جولایی امشب در مجمع انتخاباتی هیئت کبدی استان کردستان، اظهار کرد: طی یک سال اخیر برای دومین بار است که مجمع انتخاباتی این هیئت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به استعفای رئیس سابق هیئت کبدی کردستان، تصریح کرد: در این مدت تنها ۹ نفر آن هم در شهرستان سقز، جذب این رشته ورزشی شده‌اند که جای تأسف دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با یادآوری جایگاه رفیع کبدی این استان در گذشته در سطح کشور افزود: زمانی که نخستین حضور خود در لیگ را تجربه می‌کردیم، موفق به کسب عنوان سوم ایران شدیم.

جولایی با اشاره به اینکه برخی اوقات، اداره‌کل ورزش و جوانان طی سال‌های مختلف قدر هیئت‌های ورزشی فعال را ندانسته است، ابراز امیدواری کرد، کبدی به جایگاه واقعی خود بازگردد.

وی فعال بودن ورزش کبدی در ۴ شهرستان را تنها در ظاهر و به نام عنوان کرد و گفت: حقیقت این است که این ورزش بجز سنندج در شهرستان‌های بانه، سروآباد و سقز هنوز نوپا است.

این مسئول بر ضرورت فعال‌سازی کبدی در تمامی شهرستان‌های کردستان تأکید کرد و دلیل آن را وجود ظرفیت‌های فراوان در این رشته در استان دانست.

جو.لایی با بیان اینکه کبدی در کردستان ریشه‌دار و ورزشی قدیمی است، تصریح کرد: شهرستان دیواندره به صورت ویژه از قابلیت لازم برای رشد این ورزش برخوردار است و می‌تواند مهد کبدی استان باشد.

وی با بیان اینکه به برخی از وعده‌های خود در کمک به هیئت کبدی کردستان عمل کرده‌ایم، تصریح کرد: سالنی در اختیار کبدی گذاشتیم و آنها اکنون دارای خانه کبدی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، خواستار برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور در رشته کبدی به میزبانی این استان شد و آن را گام بلندی برای توسعه ورزش کبدی در کردستان ارزیابی کرد.

خبرگزاری فارس