به گزارش بارانی نیوز ؛ مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره گاز دیواندره با حضور فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان دیواندره خدمات شرکت گاز به مردم بالاخص گاز رسانی به روستاها را جهاد گونه توصیف کرد و از تلاش های امان الهی رئیس قبلی اداره گاز شهرستان تقدیر کرد.

در ادامه مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: ۶۱ درصد کل جمعیت روستایی شهرستان دیواندره از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

سیدامیر رضوی در جلسه تودیع و معارفه رئیس شرکت گاز شهرستان دیواندره گفت: عملیات گاز رسانی به ۳۴ روستای شهرستان دیواندره شروع شده است و تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: با افتتاح این پروژه ها جمعیت بهره مند از نعمت گازطبیعی در شهرستان دیواندره به ۷۹ درصد خواهد رسید و تعداد ۵۱ روستای دیگر برای گاز رسانی توسط شرکت گاز استان اولویت بندی شده است و در طی سه سال آینده گازرسانی به این روستاها صورت می گیرد.

وی به عملیات گازرسانی در سطح استان اشاره کرد و افزود: در کل استان کردستان پروژه گازرسانی به ۱۰۵ روستا به پیمان سپرده شده و هم اکنون گاز رسانی به ۱۰۵ روستا در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان عملیات گازرسانی و خدمات به روستاها را جزو افتخارات شرکت گاز عنوان کرد و گازرسانی به دورترین نقاط روستایی را جزو وظایف شرکت گاز دانست.

در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از تلاش های حسام امان الهی تجلیل و محمد عمری به عنوان رئیس جدید اداره گاز شهرستان دیواندره معرفی شد.

شایان ذکر است با افتتاح پروژه های سال جاری میانگین جمعیت برخوردار شهرستان به بالاتر از استاندارد استانی و کشوری خواهد رسید و  بعد از سقز دومین شهرستان برخوردار از نعمت گاز طبیعی خواهد بود.