امام جمعه دیواندره گفت: برگزاری کنگره امام شافعی(رض) و کنگره های مشابه آن، زمینه ساز تقویت وحدت و انسجام در میان پیروان مذاهب اسلامی خواهد بود.

 به گزارش بارانی خبر، ماموستا عبدالحمید حسنی روز دوشنبه در پیش کنگره بین المللی امام شافعی(رض) در دیواندره گفت: با توجه به اینکه اکثر اهل سنت ایران اسلامی و بویژه مردم کردستان پیرو مذهب امام شافعی هستند ضرورت برگزاری چنین برنامه هایی دو چندان خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی های علمی و شخصیتی امام شافعی(رض) افزود: امام شافعی از سلاله حضرت رسول (ص) است و در علم حدیث، نحو و فقه نابغه زمان خود بود و شناخت فضایل و سیره و سلوک وی در این برهه زمانی یکی از نیازهای اساسی پیروان ایشان است.
وی هدف از برگزاری این کنگره را بیان فضایل و مناقب امام شافعی عنوان کرد و گفت: برگزاری پیش کنگره هایی در شهرستان های استان در زمینه هر چه باشکوه تر برگزار کردن این کنگره عظیم و بین المللی بسیار موثر خواهد بود.
در ادامه این آیین سه پژوهشگر برتر منطقه به ارائه مقالاتی با موضوعات بنیان ها و پایه های علمی امام شافعی(رض)، یافته های علمی مستند قرآن و حدیث منابع امام شافعی، توانمندی امام شافعی در زمینه فصاحت و بلاغت در علم تفسیر و حدیث و بروز بودن مبانی فقهی ایشان پرداختند.
در ادامه این پیش کنگره شیخ محمد دباح الخضر امام جمعه طرابلس لبنان و نماینده ولی فقیه در کردستان سخنرانی خواهند داشت.
نخستین پیش کنگره امام شافعی(رض) با حضور روحانیون برجسته اهل سنت ایران اسلامی و جمعی از علمای برجسته کشور عراق و لبنان روز دوشنبه در شهرستان دیواندره برگزار شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام*/۶۵۴۳/۹۲۰۰۱