بسم الله الرحمن الرحیم
ولکم فی القصاص حیوه یا اولی الالباب لعلکم تتقون(سوره بقره آیه ۱۷۹)
جناب استاد کاک حسن امینی، مدیر محترم مدرسه دینی امام بخاری سنندج
سلام علیکم
نامه شما به مسؤولین حکومت و جناب آقای روحانی و بقیه رؤسای کشور، آن هم پس از تأخیر طولانی مدت (۵ ساله برای اجرای عدالت) قلب من و بستگانم را به درد آورد هر چند مطمئنم سایر خانواده های مظلومی که پدر و برادر خود را توسط این قاتلین از دست داده اند با دیدن نامه شما همین احساس من را خواهند داشت. با این و جود سعی می کنم به دور از احساس و به استناد به حدیثی که شما خودتان نقل کرده اید که «من رأی منکم منکراً فلیغیّره بیده فأن لم یستطع فبلسانه فأن لم یتسطع فبقلبه … » مواردی را خدمتتان عرض کنم .
جناب استاد؛ به نظر می رسد اطلاعاتی که به دست شما از این قاتلین رسیده است صحیح نبوده و کسانی که این اطلاعات را گفته اند افراد مغرضی بوده اند وگرنه شما حتماً از خانواده داغ دیدگان و کسانی که عزیزی را از دست داده اند حمایت می کردید، نه از افرادی که در قتل دیگران دستشان آلوده است.
من در دفاع از حق و نیز برای دفاع از مظلومیت مادرم به برخی از مطالب در خصوص اینان اشاره می کنم و امیدوارم این نامه من به شما برسد، تا شما از مظلومین واقعی دفاع کنید:
۱- آقای شهرام احمدی و دوستانش در سال های ۸۸ و ۸۹ با عنوان گروه ابوبکر یا توحید و جهاد جان همشهری هایمان را گرفتند و در میدان آزادی شهر سنندج حتی به مردم کرد رحم نکردند و رو به مردم تیراندازی کردند، آیا این افراد چون اهل سنت و کرد هستند، نباید قصاص شوند؟
۲- آیا به نظر شما این جوانان که با افکار تند و شبه داعشی خود حتی هم کیشان و اکراد را تکفیر می کنند، مستحق بخششند. مگر اعضای همین گروه ماموستا شیخ الاسلام و برهان عالی را ترور نکردند؟ و حتی همین ها شما را تکفیر نکردند؟ و به ساختمان مرکز نیروی انتظامی حمله نکردند؟ آیا آن روز این کارها را با اعتقاد اهل سنت و یا کرد انجام دادند؟ نه اینگونه نیست، اقدامات آن ها هیچ ربطی به اهل سنت و قومیت آن ها ندارد بلکه آن ها فقط قاتل هستند .
۳- آقای استاد، من از اینکه عده ای با دادن اطلاعات غلط سعی در تخریب چهره منصف و عدالت خواهانه شما داشته و شما را وادار به نوشتن این نامه کرده اند بیشتر ناراحتم. چراکه کافی است در اینترنت در خصوص این افراد جستجو کنید که به وضوح فیلم و عکس های نماز جماعت و استفاده از کتب دینی اهل سنت که اتفاقاً توسط خودشان تهیه شده است را ببینید. که به وضوح مشخص است که این افراد به جرم عقیده شان در زندان نیستند (برخلاف آنچه می گویند) بلکه به خاطر آدم کشی و تیراندازی به مردم زندانی هسستند.

اگر این افراد چنانچه ادعا می کنند به خاطر عقیده زندانی شده اند پس چرا حتی در زندان هم برای مناسک و برنامه های مذهبی خود نظیر نماز جماعت و … آزادند. آیا این باور کردنی است که حکومتی جوانی را برای عقیده اش زندانی کند ولی در زندان به او امکان برپایی عقایدش را بدهد!!!!!
در آخر از شما استاد گرانقدر و حاکم شرع مردمی کردستان درخواست دارم تا در دفاع از مظلومین و دلسوختگانی که توسط آقای شهرام احمدی و سایر همکارانش در گروه ابوبکر آسیب دیدند بپاخیزید و سکوت را علیه آنان بشکنید و بدانید که ترحم به آن ها خیانت به مظلومین است.

تصاویر قربانیان و خانواده های برخی از آسیب دیدگان

داغداران
چرا که :
ترحم بر پلنگ تیز دندان ، جفا کاری بود بر گوسفندان
همچنین از سایر علمای دین و اصحاب رسانه نیز می خواهم به یاری ما مظلومین بیایند و از دولت بخواهند که کسانی که خانواده من و همشهریانم را عزادار نمودند را زود تر به سزای اعمالشان برسانند و از قصاص آنان جلوگیری ننمایند. چنانکه : وَعَنْ ابنِ عَبّاسٍ رضیَ الله عَنْهُمَا قالَ: قالَ رسولُ الله صلى الله علیه وآله وسلم: «مَنْ قُتِلَ فی عِمِّیّا أَوْ رِمِّیّاً بحجَر أَوْ سَوْطٍ أَوْ عَصاً فَعَقْلُهُ عَقْلُ الْخَطأِ وَمَنْ قُتِلَ عَمْداً فَهُوَ قَوَدٌ وَمَنْ حَالَ دُونَهُ فَعَلَیْهِ لَعْنَهُ اللَّهِ».( سنن ابی داوود جلد ۴ صفحه ۱۸۳، سنن نسایی جلد ۸ صفحه ۴۰،سنن ابن ماجه جلد ۲ صفحه ۸۸۰، مسند شافعی جلد ۱ صفحه ۳۴۴)
ابن عباس رَضی الله تَعَالَى عَنْهُما می گوید: رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم فرمود: «کسی که بطور غیر واضح (با سببی نامشخص) یا با ضربه سنگ یا شلاق یا عصایی کشته شود، دیه اش، دیه خطا است، و کسی که به صورت عمدی کشته شود؛ پس قصاص است، و کسی که مانع (قصاص) شود، پس لعنت خدا بر او باد».
یکی از داغ دیدگان جنایات قاتلین گروه ابوبکر
۱۱/۸/۱۳۹۴