سرانجام پس از دو بار استضاح شهردار سنندج، اعضای شورای اسلامی این شهر با ۹ رأی موافق در برابر ۴ رأی مخالف، رأی به عزل کامیاب شادمان از این سمت دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، چند روز قبل، اعضای شورای اسلامی این شهر با دعوت از شهردار، سوالاتی را از وی مطرح کردند و با توجه به عدم اقناع این اعضا در نهایت تصمیم به استیضاح شهردار گرفته شد.

در این جلسه که ظهر امروز برگزار شد از مجموع ۱۳ عضو شورا، ۹ نفر رأی به عزل شهردار و ۴ نفر نیز رأی به ابقای او دادند تا شهرداری که به انتخاب خود اعضای دور چهارم شورای اسلامی شهر سنندج به کار مشغول شده بود با رأی همین شورا، خود را از این سمت برکنار شده ببیند.

شهردار معزول سنندج، پیش از انجام رأی‌گیری و قبل از ترک جلسه در صحبت‌هایی کوتاه گفت: تا جایی که در توان داشتم، تلاش خود را در راستای اجرای قوانین و مقررات به کار بستم.

کامیاب شادمان با اذعان به اینکه ممکن است اشتباهاتی نیز در این مسیر به وقوع پیوسته باشد، تصریح کرد: در مقابل قانون تسلیم هستم و خروجی جلسه استیضاح، هر چه که باشد به سود شهر خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه نتیجه این رأی‌گیری نیز، قطعا برای خود من خیر و برکت خواهد بود، ابراز امیدواری کرد خیر و صلاح شهر نیز در همین قضیه باشد.

اما اعضای شورای شهر پس از برکناری شادمان، اقدام به ارائه اشخاص پیشنهادی خود برای تصدی سرپرستی شهرداری سنندج با لحاظ کردن قانون لزوم تعیین یک نفر از کارمندان رسمی شهرداری کردند.

به این ترتیب از میان لقمان حیدری، آرش رخزادی، سهیل فضل‌وزیری و شمس‌الدین ساعد، لقمان حیدری با کسب ۹ رأی به عنوان سرپرست، مسئولیت شهرداری سنندج را به صورت موقت برعهده گرفت.

در این رأی‌گیری، آرش رخزادی نیز یک رأی تصاحب کرد و ۳ رأی سفید هم به صندوق انداخته شد.

قرار است صبح فردا در جلسه‌ای به میزبانی شهرداری سنندج و با حضور اعضای شورای شهر، سرپرست جدید به طور رسمی معرفی و کار خود را آغاز کند.

انتهای پیام /۹۲۰۰۱