رئیس آموزش و پرورش دیواندره از اشتغال به تحصیل ۷ هزار و ۹۵۴ نفر در مقطع ابتدایی در این شهرستان خبر داد.

توفیق محمدی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: آموزش و پرورش دیواندره در دو سال گذشته برای ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش چند اولویت را دنبال کرده‌ است.

وی ادامه داد: افزایش پوشش تحصیلی، سوادآموزی، جذب مشارکت‌های مردمی، جذب خیرین برای افزایش فضاهای آموزشی از اولویت‌های این شهرستان در راستای ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش‌ در دیواندره بوده است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته پیشگیری از ترک تحصیل گفت: متاسفانه بیشترین افراد ترک تحصیل در مقاطع متوسطه یک و دو هستند که با هم‌اندیشی با افراد صاحب فکر و دستگاه‌های مربوطه تمام توان خود را برای جلوگیری از این روند ناصحیح به کار بسته‌ایم.

محمدی با بیان اینکه بیشترین مشکل را در این حوزه مربوط به روستاهاست، گفت: با تلاش همکاران در سال تحصیلی‌جاری ۲۵  نفر از افرادی را که ترک تحصیل کرده بودند به مدرسه و کلاس درس بازگردانیم.

رئیس آموزش و پرورش دیواندره تصریح کرد: مشکل اصلی در بحث ادامه تحصیل مباحث فرهنگی است و همین امر موجب افزایش آمار ترک تحصیل دانش‌آموزان دختر نسبت به پسرها شده است.

وی افزود: تعدادی از این دانش‌آموزان به دلیل مشکلات مالی ترک تحصیل کرده بودند، که با همکاری و همیاری‌هایی که صورت گرفت مشکل مالی یک سال تحصیلی آنها حل شده است.

به گفته محمدی، چندین کارگاه آموزش مهارت‌های اجتماعی در روستاهای که بیشترین آمار ترک تحصیلی را داشته‌‌اند برگزار شده است، اما تغییر چندانی حاصل نشده و تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

وی افزود:  نصف ظرفیت خوابگاه‌های دخترانه شهرستان دیواندره در حال حاضر خالی است، اما با این وجود اولیا به ادامه تحصیل فرزندان دخترشان راضی نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: براساس چارچوب‌های تعریف شده قانونی، برای این افراد به صورت ‌کتبی اخطاریه فرستاده‌ایم و اگر بیش از این مانع تحصیل فرزندانش بشوند، رسماً از طریق دادگستری از آنها شکایت خواهیم کرد.

محمدی از بیشترین پوشش تحصیلی در سطح ابتدایی در این شهرستان خبر داد و گفت: ۹۹٫۸۶ درصد از جامعه هدف این شهرستان در مقطع ابتدایی زیرپوشش قرار گرفته‌اند.

به گفته وی، ۷ هزار و ۹۵۴ نفر در این شهرستان در حال حاضر در مقطع ابتدای مشغول به تحصیل هستند و برای نخستین بار کلاس اول‌ها را به صورت ۱۰۰ درصدی پوشش داده شده است.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱