با همت خیر حوزه سلامت، کلنگ احداث ساختمان بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) با زیربنای ۳۶۱ متر به زمین زده شد.

به گزارش بارانی خبر به نقل از همشهری، اواخر سال ۹۴ بود که در روزنامه همشهری کردستان گزارشی با عنوان «نفس‌های خسته بیماران دیالیزی دیواندره» منتشر شد. با انتشار این گزارش همت مسئولان برای احداث ساخت بخش دیالیز بیشتر شد،  به طوری که با پیگیری‌های لازم این تلاش‌ها به سرانجام خود رسید و پروژه احداث ساختمان بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره در زمینی با مساحت ۳۶۱ مترمربع و با حضور مسئولان شهرستانی و نماینده خیر حوزه سلامت کلنگ زنی شد تا شاهد آغاز به کار احداث بخش دیالیز در دیواندره باشیم.
مدیر بهداشت و درمان دیواندره در گفت‌وگو با همشهری با اعلام این خبر عنوان کرد: با همت خیر حوزه سلامت، پروژه احداث ساختمان بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره کلنگ زنی شد.
«حمید حاجیلاری» ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ بیمار دیالیزی در دیواندره وجود دارد که ساختمان و تجهیزات فعلی، جوابگوی آنان نیست و امیدواریم با احداث این ساختمان بتوانیم مشکلات بیماران دیالیزی را بر طرف کنیم. ساخت بلوک زایمان هم شروع شده که پی ریزی آن انجام گرفته و طبقه سوم درمانگاه دیواندره نیز در حال احداث است.
نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم کلنگ زنی ساختمان بخش دیالیز بیمارستان دیواندره گفت: مهندس شهبازیان تاکنون در دیواندره یک مدرسه ابتدایی در روستای کپک احداث کرده و قرار است که کلنگ دومین مدرسه را نیز دردیواندره در یکی از روستاها برزمین بزند. ایشان هزینه احداث این بخش را تقبل کرده است.
«سید احسن علوی» ادامه داد: استان نیازمند چنین کسانی است که با نگاه خیر اندیشی و خدمتگزاری بیایند و اقدام به کارهای عمرانی در کردستان کنند. انتظار می‌رود که رسانه‌ها برای تشویق دیگر خیران و سرمایه داران پوشش کامل دهند.
وی عنوان کرد: در اعتبارات اندک و قطره چکانی که برای کارهای عمرانی تخصیص داده می‌شود کم و کاست وجود دارد. در سال ۹۴ برای اعتبار ماده ۱۸۰ که برای توازن منطقه‌ای و رفع تبعیض است حتی یک ریال در سراسر کشور اختصاص داده نشد.
نماینده سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال نیز کمبود اعتبارات عمرانی خواهیم داشت و از خیران و سرمایه‌گذاران در ساخت  و سازها باید در تمام استان کمک بگیریم، چرا که کردستان برای انجام کارهای عام المنفعه نیازمند آنها است.
سرپرستار بخش دیالیز این بیمارستان نیز درباره مشکلات حال حاضر بخش دیالیز دیواندره گفت: علاوه بر مشکلات فضا برای بیماران خود پرستاران هم در این بخش فاقد پاسیون هستند که لازم است بخش دیالیز با استاندارد‌های روز ساخته شود.
«سمیه محمدی» ادامه داد: جدا از فضای محیطی، استاندارد کمی و کیفی در این بخش رعایت می‌شود و طبق استاندارد هر ۴ مریض دارای یک دستگاه و هر ۳ مریض یک پرستار دارند. با وجود این امکانات نبود فضای مناسب کار را سخت کرده‌است.
وی افزود: مسئولان زیادی از این بخش دیدن کرده‌اند، از وزیر بهداشت گرفته تا مسئولان استانی و شهرستانی همگی به مشکلات این بخش آگاهی دارند.
 انتهای پیام/۹۲۰۰۱/۶۵۴۳