مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: از زمان ورود تب برفکی به استان کردستان ۳۰ کانون این بیماری در شهرستان دیواندره مشاهده شده است و هنوز این بیماری در میان دام ها قابل رویت است.

به گزارش بارانی خبر، کامران زیباکردار روز دوشنبه افزود: با ورود دو سویه جدید بیماری تب برفکی به کشور که دامنگیر استان کردستان نیز شده است کانون بیماری های تب برفکی در شهرستان ها مشاهده شد که ۳۰ کانون این بیماری در شهرستان دیواندره درگیر تب برفکی شده اند.
وی گفت: از همان لحظه مشاهده این بیماری، نیروهای دامپزشکی شهرستان دیواندره عملیات مبارزه، کنترل، نمونه گیری و پایش بیماری و واکسناسیون را در دستور کار خود قرار دادند و از همان لحظه مناطق پرخطر را اولویت اول قرار داده و کل دام های آن منطقه را واکسیناسیون نمودند.
مدیرکل دامپزشکی کردستان اظهار داشت: تا کنون افزون بر ۲۱۰ هزار راس دام سبک و بیش از شش هزار و ۵۰۰ دام سنگین شهرستان دیواندره واکسیناسیون شده است.
زیبا کردار ضمن تقدیر از همکاری فرماندار شهرستان دیواندره و جهادکشاورزی که همه نیروهای خود را در مقابله با این بیماری تجهیز کرده اند گفت: ان شاالله تا پایان خرداد این بیماری به کنترل درمی اید.
وی اظهار داشت: پیش بینی فاز جدید زمان مبارزه با تب برفکی در استان دو هفته است که انتظار می رود در اجرای این فاز به مدت ۴۵ روز در استان ۱۰۰ هزار راس دام سنگین و ۵۰۰ راس دام سبک واکسیناسیون شود و کل استان را کنترل نمایم.
او از دامداران شهرستان های استان خواست به محض مشاهده این بیماری در کمترین زمان ممکن دامپزشکی شهرستان را اطلاع نمایند.
زیباکردار گفت: واکسیناسیون دام های سبک رایگان است و دام های سنگین نیز به ازای هر راس دام ۴۵ هزار ریال اخذ می گردد.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱