جنبش تغییر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که‌ نیل به‌ اهداف کردها و بنا نهادن زیرساخت اقتصادی و پایه‌های کشور کردستان از اصول و آرمان‌های اصلی این حزب است.

به‌ گزارش کردپرس، در اطلاعیه‌ای که‌ از سوی جنبش تغییر منتشرشده،‌ با اشاره‌ به‌ فعالیت‌های سال‌های گذشته‌ این حزب در جایگاه اپوزیسیون آمده‌ که‌ این حزب شیوه‌ جدیدی از مبارزه‌ مدنی و مسالمت‌آمیز را در اقلیم، آغاز کرده‌ و از طریق صندوق‌های رأی تبدیل به‌ نیرویی مؤثر در عرصه‌ سیاسی اقلیم و منطقه‌ شده است.
همچنین تأکید شده‌ که‌ ایجاد رفاه‌ و تحقق حقوق مردم اقلیم کردستان و نیل به‌ اهداف کردها در تعیین سرنوشت خود و نیز بنا نهادن زیرساخت مستحکم اقتصادی و پایه‌های تشکیل کشور کردستان از اصول اساسی و آرمان‌های جنبش تغییر است.
در بخشی دیگر از این اطلاعیه‌، جنبش تغییر اعلام می‌کند که‌ برنامه‌ و اهداف سیاسی جنبش تغییر همچنین شامل حمایت از درخواست‌ها و حقوق مردم، نهادینه‌ کردن قانون، ساماندهی نهادهای حکومتی و ایجاد عدالت اجتماعی است و در این راه‌ با مخالفت‌ها کشمکش‌های سیاسی مقابله‌ کرده‌ است.
پیش‌تر نیز شورش حاجی سخنگوی جنبش تغییر در این مورد اعلام کرد که‌ تشکیل کشور کردستان و احقاق حق تعیین سرنوشت برای کردها، از اصول اولیه‌ و اساسی جنبش تغییر بوده‌ است، اما این جنبش مخالف استفاده ابزاری از این موضوع برای بهره‌برداری‌های سیاسی است و ثابت کرده‌ که‌ در این خصوص دنباله‌روی هیچ حزب و جریان دیگری نیست.

انتهای پیام/۶۵۴۳