بخشداران سارال و کرفتو از مسدود بودن تمام راههای روستای دیواندره خبر دادند.

به گزارش بارانی خبر، برف روبی مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان دیواندره از ۷۲ ساعت پیش شروع شده است اما به دلیل کولاک شدید مسیرها دوباره مسدود خواهد شد.
لقمان ایازی بخشدار سارال اظهار کرد: برق سه روستای بخش سارال قطع و در حال حاضر تمام اکیب ها در تلاش برای برقراری برق این سه روستا هستند.
وی ادامه می دهد: موتور برق برای این سه روستا تامین شده است و نانوایی ها در حال پخت نان هستند و اکثر روستائیان هم چاه آب دارند و از نظر آب آشامیدنی مشکلی نیست.
ایازی اعلام کرد: مسیرها برف روبی شده است اما به علت کولاک سعی کرده ایم از تردد غیر ضروری همشهریان در این مسیر ها جلوگیری کنیم.
بخشدار کرفتو هم گفت: امکانات و تاسیسات موجود در شهر زرینه آماده و هماهنگ شده اند تا در موقع بحران در کمک رسانی به کارگیری شوند.
علی اشرف مرادی ادامه داد: در شهر زرینه برای اسکان ۲ هزار نفر مکان آماده شده و از امکانات شهرداری نیز برای کمک به راهداران استفاده خواهد شد و دو نانوایی شهر زرینه هم آماده پخت نان در هر لحظه هستند.
وی افزود: اکثر مسیر های روستایی به غیر از روستاهای که بر روی محور اصلی قرار دارند مسدود است و در محور اصلی هم تردد به کندی انجام می گیرد.
رئیس راهداری دیواندره اظهار کرد: امکانات شهرستان محدود است و تنها ۴۱ دستگاه جهت برف روبی در اختیار داریم که با توجه به کولاک و باد شدید در برخی نقاط عملیات برفروبی را کند کرده است.
سید نظام مرتضی ادامه می دهد: در شهرستان ۸۵۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۱۰ کیلومتر راه بین شهری وجود دارد که نیاز به دستگاهها و امکانات بیشتری برای برف روبی است ۱۶ دستگاه برف روبی بخش خصوصی را نیز در خدمتم گرفته ایم و اگر نیاز باشد باز از بخش خصوصی کمک خواهیم گرفت.
وی افزود: راهداران از ۷۲ ساعت گذشته تمام تلاش را برای بازگشایی مسیرها به کار گرفته است که اولویت مسیرهای اصلی است. ترددهای غیر ضروری عملیات را کند می کند.