رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دیواندره گفت: با سامان دهی خودرو های مسافربر روستایی و وانت های میوه فروشی مشکل ترافیک دیواندره رفع خواهد شد.

به گزارش بارانی خبر، سرگرد «سعید سلیمی»  اظهار کرد: شرایط رانندگی در برف و سرما شرایط خاصی خواهد داشت باید رانندگان شرایط جوی را در هنگام رانندگی در نظر بگیرند.
سلیمی ادامه داد: در چنین شرایطی لاستیک اصطکاک لازم با زمین را نخواهد داشت. رانندگان باید فاصله طولی و عرضی را رعایت کنند تا راننده فرصت توقف یا کنترل کردن خودرو را داشته باشد.
وی افزود: سرعت های نصب شده در کنار جاده ها برای مواقع ایده آل است و شرایط در فصل سرما متفاوت تر است. حرکت با دنده مناسب در این شرایط تصادفات جاده ای را کم می کند.
سلیمی گفت: مردم از سفرهای غیرضروری در فصل زمستان اجتناب کنند اگر هم تمایل به سفر داشتند بازدید از وسیله نقلیه قبل از سفر را مورد توجه قرار دهند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی دیواندره در مورد وضعیت ترافیک دیواندره در ساعات مشخص بیان کرد: مردم سعی کنند از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند. با وسیله نقیله از خیابان های شهید رجایی و ساحلی عبور کنند.
سرگرد سعید سلیمی ادامه داد: از مواردی که باعث ترافیک در دیواندره می شود عدم وجود پارکینگ در مسیر خیابان اصلی و پارک دوبل خودروها است و راهنمایی و رانندگی فقط می تواند جریمه کند.
وی افزود: باید وانت های میوه فروش ساماندهی و در محل های خاص توقف نمایند به شکل کنونی دچار بی نظمی در شهر می شوند. امیدواریم شهرداری هم نسبت به احداث پارکینگ و هم نسبت به ساماندهی میوه فروشان اقدام کند که قول مساعد هم داده شده است.
سلیمی بیان کرد: مشکل دیگری که باعث ایجاد ترافیک می شود پارک خودروی کسبه بازار از صبح تا شب در جلو مغازه ها می باشد که قانوناً هم جای پارک است و ایرادی ندارد اما با توجه به بافت شهر خود مغازه داران هستند که دچار ضرر می شوند چون جای پارکی نیست مردم بخواهند برای خرید توقف نمایند.
وی ادامه داد: مسافربران شخصی روستایی در داخل شهر توقف می کنند اول باید این مسافربران ساماندهی شوند بعد برخوردی اگر لازم بود انجام شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی دیواندره گفت: با اجرای موارد بالا و همکاری دیگر دستگاه ها در دیواندره شاهد ترافیک نخواهیم بود .
سرگرد سلیمی در پایان به فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: برای اینکه کودکان از کودکی مسائل راهنمایی و رانندگی را یاد بگیرند در مساجد و مدارس جهت فرهنگ سازی و کاهش تصادفات کلاس های آموزشی لازم را برگزار کرده ایم.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱