مردم دیواندره محرومیت زدایی و کم کردن فاصله طبقاتی را از رئیس جمهور آینده خواستارند
 

 از آنجا که انتخابات ریاست جمهوری بسیار مهم و مردم با رای خود سرنوشت کشور را برای چهار سال دست یک نفر می دهند هرچه این انتخابات پرشورتر و مردم دقیق تر انتخاب کنند نتیجه مثبت آن را در آینده خود مردم خواهند دید.
اگر مردم را از انتخابات و ریاست و کشور حذف کنیم وزن این کلمات کاهش پیدا خواهد کرد و این مردم هستند که با حضور پرشور به همه چیز معنا می بخشند و همین مردم هم مطالباتی دارند و نیاز است دولتمردان در هر دولتی به خواسته های آنها توجه کند.
فردی که در کار ساختمانی امرار معاش می کند به کردپرس می گوید: انتظار ما از دولت آینده ایجاد کار است با اینکه در دومین ماه از سال قرار داریم بسیاری از هم شغل های من بیکار و هنوز سر کار نرفته اند با اینکه در گذشته حداقل ۲۰ روز قبل از سال کار ساختمانی شروع می شد.
هادی م ادامه می دهد: مردمان کرد، مردمانی تلاش گر هستند اگر کار باشد زندگی خود را می چرخانند و به طرف هیچ نهاد حمایتی دست دراز نمی کنند و با عزت زندگی می کنند.
وی می افزاید: اگر وضعیت به همین شکل باشد مجبوریم به کلان شهرها برویم و آنجا نانی درآوریم نه تنها من بلکه تمام جوانان از دولت آینده انتظار دارند شغل ایجاد کنند تا مردم به کار کردن مشغول شوند.
یک دانشجویی مقطع کارشناسی می گوید: از دولت آینده انتظار داریم تسهیلات دانشجویان را افزایش دهد تا حداقل تا بعد از پایان تحصیلات دغدغه نداشته باشیم.
مهدی س ادامه می دهد: فردی که تحصیلات مقطع کارشناسی را به پایان می رساند با دو سال سربازی ۲۵ ساله می‌شود بعد از یک سال دنبال کار رفتن و ا امید شدن تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر می گیرد باز هم ۳ سال دیگه وقت می گذارد در آن زمان ۳۰ ساله شده ازدواج نکرده، کار هم پیدا نکند دچار مشکلات روحی هم می شود.
وی می افزاید: با حمایت از قشر دانشجو و فراهم کردن فضای کسب و کار بعد از فارغ التحصیلی بسیاری مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه محو می شود.
یک خانم جوان که دو سالی است زندگی تشکیل داده می گوید: از دولت آینده انتظار می رود برای حمایت از ازدواج نحوه پرداخت تسهیلات ازدواج را تسهیل کند و بازپرداخت آن را بیشتر کند.
خانم میرزائی ادامه می دهد: متاسفانه در حال حاضر  یک زوج جوان بخش زیادی از دوران نامزدی را به جای آنکه فرصتی باشد برای شناخت از هم دنبال دریافت وام و پیدا کردن ضامن می گردند که برای یک زوج جوان و دارای امید خوشایند نیست.
یک فعال مدنی و اجتماعی اظهار می کند: دولت آینده در کردستان باید دنبال آماده سازی زیر ساخت ها باشد و پروژه های نیمه تمام را به سرانجام برساند.
زاهد مولودی ادامه می دهد: دولت آینده باید پتانسیل های کردستان را فعال کند ظرفیت های طبیعی که در کردستان وجود دارد هم زمینه کار و هم تولید را به دنبال خواهد داشت. از آنجا که مردم از وضعیت اقتصادی راضی نیستند دولت باید در استان محل زندگی مردم شغل ایجاد کند.
وی می افزاید: استفاه از نیروهای شهرستانی در مرکز استان و استفاده از نیروهای توانمند استان در بدنه وزارت خانه ها انتظار مردم از دولت دوازدهم است.
مولودی می گوید: دولت آینده باید جلوی فساد، اختلاص و فیش های نجومی را بگیرد. زمانی که یک کارگر روز مزد در این منطقه ماهی ۹۰۰ هزار تومان درآمد دارد آنهم چند ماه از سال بیکار است حقوق های نجومی مردم را دلسرد می کند.
این فعال اجتماعی می گوید: محرومیت زدایی و کم کردن فاصله طبقاتی نشاط را به جامعه می آورد دولت آینده باید تلاش کند قشر فقیر جامعه را توانمند کند حتی اگر این موضوع با پرداخت یارانه بیشتر باشد.
مولودی تصریح می کند: دولت آینده نباید به رای مردم پشت کند و در خدمت جناح خاصی باشد. رئیس جمهور می تواند برای فعالیت از همفکران خود استفاده کند اما باید این فعالیت ها در راستای خدمت به مردم باشد.
انتهای پیام / کردپرس