رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان دیواندره گفت: ۹۹ درصد از اراضی ملی شهرستان دیواندره دارای سند به نام دولت است.

لطف‌الله فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دیواندره درباره تعداد سندهای صادره برای املاک شهری و روستایی شهرستان دیواندره اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد از املاک داخل محدوده شهری شهرهای دیواندره و زرینه دارای سند مالکیت هستند.

رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان دیواندره اذعان داشت: با همکاری بنیاد مسکن برای بیشتر املاک روستایی هم سند صادر شده است.

وی ادامه داد: در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تهیه نقشه روستاها در اختیار بنیاد مسکن شهرستان است مواردی که توسط بنیاد مسکن معرفی می‌شود طبق قانون برای آنها سند صادر خواهد شد.

فلاحی اضافه کرد: ادارات راه و شهرسازی یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان حسب مورد موظفند قبل از شروع عملیات نقشه‌برداری، وضعیت ثبتی ملک را از اداره ثبت اسناد و املاک محل استعلام نمایند.

وی درباره تعداد ثبت شرکت‌ها و موسسات حقوقی اظهار کرد: در شهرستان دیواندره ۶۲۲ شرکت سهامی عام و خاص به همراه ۴۹ موسسه ثبت شده است.

فلاحی ادامه داد: ۵ دفتر اسناد رسمی، ۸ دفتر ثبت ازدواج و ۴ دفتر ثبت طلاق در دیواندره فعال است که تعرفه‌های آنها کشوری تعیین می‌شود.

وی درباره یک دفتر ثبت طلاق که در دیواندره مجوز گرفته بود و در شهری دیگر فعالیت می‌کرد گفت: حدود سه ماه است که جلو فعالیت این دفتر را گرفته‌ایم و کارهای انتقال آن به شهرستان دیگر در حال انجام است.

رئیس ثبت اسناد و املاک دیواندره افزود: در سال گذشته ۳ هزار و ۱۰۰ سند تک برگ در شهرستان صادر شده که ۹۰ مورد آن مربوط به شهر زرینه است.

فلاحی ادامه داد: همچنین سال گذشته ۶۰۰ رای صادر شد که ۴۶۷ مورد آن منجر به صدور سند شده است.

وی در پایان گفت: ۹۹ درصد اراضی ملی شهرستان دیواندره دارای سند به اسم دولت است.

انتهای پیام/