رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دیواندره گفت: سال گذشته با همکاری مردم و عاملان زکات در این شهرستان در مجموع ۱۳ میلیارد ریال زکات جمع آوری شده بود.

محمد ایازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا : سال گذشته شورای زکات شهرستان با جمع آوری ۱۳میلیارد ریال در سطح شهرستان همه تعهدات انجام شده درزمینه جمع آوری زکات محقق شده است.
وی اظهار کرد:هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال نیز به امور نیازمندان، ۶۹۰میلیون ریال صرف کمک هزینه ازدواج به مددجویان، یک میلیارد و ۳۶۰میلیون ریال صرف درمان و ۲ میلیارد ۷۵۰ ریال صرف پروژه های عام المنفعه شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دیواندره اضافه کرد: باقی مانده این مقدار زکات در زمینه های مختلف توانمند سازی مدد جویان این نهاد هزینه شده است.
وی ابراز امیدواری کرد امسال نیز این شورا با کمک های بیشتر اعضای شورا بتواند فراتر از تعهداتش عمل کند.
وی با اشاره به احیای فریضه زکات در جامعه گفت: برای تحقق این مهم ائمه جمعه و جماعات می توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن در بین اقشار مردم داشته باشند.
ایازی گفت: امسال نیز جلسه های شورای زکات به صورت سه ماه یک بار برگزار و عملکرد این شورا از طریق رسانه ها برای مردم شفاف سازی خواهد شد.
ایازی افزود: جمع آوری گندم ازکشاورزان، توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی، اعزام مبلغ و روحانی به روستاهای منطقه، گفت و گوی چهره به چهره با کشاورزان، برگزاری نشست های شورای زکات، ارسال پیامک های تبلیغی، برگزاری آیین های خاص بیان جایگاه دینی زکات و فعالیت های ترویجی توسط مبلغان آموزش دیده از جمله فعالیت های شورای زکات دیواندره است.
دیواندره در ۹۰ کیلومتری سنندج واقع شده است.

انتهای پیام/۹۲۰۰۱/۶۵۴۳