مدیر اداره برق دیواندره از اجرای فاز دوم روشنایی خیابان ساحلی خبر داد

مدیر برق شهرستان دیواندره اظهار کرد:‌ با توجه به درخواست شهرداری و  نیاز مبرم بلوار شهرک ساحلی دیواندره که در واقع کمربندی تردد ماشین های سنگین این شهرستان به شمار می رود، تأمین برق این بلوار در چند فاز برنامه ریزی شد و در سایه لطف خداوند و تلاش مجموعه پرسنل برق شهرستان با اتمام  عملیات اجرایی، فاز دوم آن به بهره برداری رسید.
سینا چاره جو ادامه داد: به منظور اجرای این پروژه  ۲۴ اصله پایه فلزی ۱۲ متری ، ۵۲ دستگاه چراغ خیابانی ۲۵۰ وات سدیم ، ۷۰۰ مترکابلکشی فشارضعیف زمینی و با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال احداث و نصب شد که شهرداری به میزان ۳۰ درصد در اجرای آن مشارکت داشته است.
وی افزود:  فاز اول پروژه مذکور به طول ۹۶۰متر درسال ۹۴ اجراء شد و به دلیل عدم اجرای کامل رفیوژ وسط بلوار و آماده نبودن زیرساختهای لازم از سوی شهرداری، ادامه کاراحداث روشنائی به بعد از اجرای موارد فوق موکول شد که با پیگیریهای مستمر در اردیبهشت سالجاری و فراهم شدن مقدمات کار و  تامین اعتبار دستور کارمربوطه،  بلافاصله اجرای کار آغاز شد و ظرف کمتراز یکماه پروژه خاتمه یافت و به بهره برداری رسید.
این مسئول بیان کرد: با توجه به تردد ماشین های سنگین و بارترافیکی زیاد، تامین روشنائی معابرخصوصاً در قسمت اجرا شده ازاهمیت بسیار بالایی برخوردار است و  درکاهش حوادث رانندگی ناشی ازتاریکی هوا دراین مسیر تأثیر بسزایی را دارد .
وی در پایان اظهارامیدواری کرد با  مشارکت شهرداری درخصوص تهیه مقدمات و زیرساختهای لازم،  ادامه فازهای بعدی تامین روشنائی معابر در اسرع وقت انجام شود.
قابل ذکر است شهرستان دیواندره دارای حدود ۲۹ هزار مشترک برق می باشد که ۸۵ درصد انها دربخش خانگی هستند.
انتهای/۹۲۰۰۱